«ІВАН ФРАНКО: ШЛЯХИ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ» (до 165-річчя від дня народження)

…він у своїй місійності є Світлом і в наші нинішні години державотворчі.

                                                                                                        Тарас Салига

На пошану ювілею Івана Яковича Франка – видатного українського письменника, поета, драматурга, публіциста, видавця, філософа, соціолога, політолога, історика, економіста, громадського і політичного діяча, відділ абонемента підготував літературну відеоподорож. Ми пропонуємо здійснити короткий екскурс шляхами життя і творчості українського Мойсея. Його геній хвилюватиме світ щоразу, відкриваючи у ньому велетенські духовні простори, допоки цей світ буде цивілізованим. Тема народу, його минулого й майбутнього, історичного призначення і місця серед інших народів — одна з провідних у творчості письменника.

Книгу І.Франко любив понад усе у світі. Особиста бібліотека у Дрогобичі нараховувала 500 томів українських і зарубіжних письменників. У Львові його власна бібліотека була однією з найбільших (6 тисяч томів), а щодо цінності зібраних в ній наукових і рідкісних книг — не було їй рівних. В березні 1916 року Франко написав свій заповіт, в якому найцінніше, що в нього було — бібліотеку, подарував Науковому товариству ім. Т.Шевченка.

За словами М.Жулинського  «він ішов до людей зі своїм словом, усвідомлюючи власну місію пророка, якому відкрилася висока істина, і цю істину він повинен донести до якнайширшого кола людей». І сьогодні «геніальний Франко, проводир пробудженої Нації» через свої твори знову крокує на зустріч із нами.