Історичний урок «90 років ОУН: шлях звитяги»

ounТретього  лютого 2019 року виповнилося 90 років з часу створення Організації Українських Націоналістів.  У новітній історії України ОУН стала провідною та об’єднавчою політичною силою української нації у послідовній, безкомпромісній, жертовній боротьбі  за відновлення Української Самостійної Соборної Держави. Організація відкидала будь-який партійний чи класовий поділ та представляла себе як домінуючу силу українського суспільного життя як вдома, так і за кордоном. Ідейним натхненником створення ОУН та першим головою його Проводу став Євген Коновалець — провідний військовий і політичний діяч.

21 лютого в книгозбірні відбувся історичний урок «90 років ОУН: шлях звитяги». Знаний на Буковині громадський діяч, публіцист, голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», дослідник історії України та Буковини зокрема Володимир Старик розповів  присутнім про передумови створення Організації Українських Націоналістів, провідною ідеєю якої була Українська Самостійна Соборна Держава, як національна держава українського народу. Також В. Старик поділився знаннями про діяльність провідних діячів ОУН Євгена Коновальця та Андрія Мельника, їхнє емігрантське життя та трагічну долю.  За словами науковця, Буковина також має ким пишатися, оскільки в лавах ОУН за українську ідею боролися і буковинці.

Впродовж заходу Володимир Старик коментував  книжкову виставку, на якій була представлена література про етапи становлення, діяльність ОУН та її членів з фондів бібліотеки та особистого архіву науковця. Студенти Чернівецького коледжу дизайну та економіки мали змогу послухати змістовну розповідь про часи діяльності ОУН, її роль в суспільному житті українців, а також дізнатися цікаві історичні деталі тієї епохи.

 

  • DSC_1328
  • DSC_1330
  • DSC_1332
  • DSC_1339
  • DSC_1353
  • DSC_1365
DSC_13281 DSC_13302 DSC_13323 DSC_13394 DSC_13535 DSC_13656
bootstrap image slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню