Історичний портрет до ювілею Івана Мазепи

maz10 квітня в рамках проекту студії «Пам’ять» відділу обслуговування користувачів  з нагоди 380-річчя від дня народження гетьмана України, військового, політичного та державного діяча відбувся історичний портрет «Іван Мазепа: образ на тлі історії».

Історію України на новий лад подавали стільки разів, що деякі факти, постаті й події загубилися в часопросторі. Ті, що «вижили», здебільшого дійшли до сучасності понівечені, викривлені й тавровані ідеологією інших країн.

Талановитий воїн, досвідчений  дипломат, людина з багатим внутрішнім світом, ясним розумом та ерудованою вдачею. Інтелектуал Іван Мазепа знав в досконалості п’ять мов, володів  престижною латинською – мовою дипломатів, лікарів та вчених.

Захід розпочали студентки першого курсу економічного відділення Чернівецького коледжу дизайну та економіки Бордіянчук  Алла  та Самараш  Єлизавета, продекламувавши читачам літературну імпрезу за мотивами художньої поеми лорда Байрона «Мазепа».

Кандидат історичних наук Назарій Михайлович Христан з професійної точки зору розкрив складну і яскраву постать Івана Мазепи, поділився із слухачами своїм баченням гетьмана як непересічної особистості, правління якої відзначилося великим піднесенням українського політичного, економічного й культурного життя. Особливу увагу науковець приділив дослідженню Тетяни Таїрової-Яковлевої «Іван Мазепа і Російська імперія», метою якого стала відмова від міфів, штампів і стереотипів стосовно висвітлення його особи та доведення тези про те, що український гетьман зробив вагомий внесок у створення Російської імперії.

Далеко не кожна історична особа, її життя та державна діяльність стають основою сюжетів літературних, живописних та музичних творів. Про те, як історичну постать українського гетьмана представлено у драматичних творах, у своєму виступі висвітлила кандидат філологічних наук Ніна Володимирівна Козачук.

Модератор заходу Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, провела чіткі паралелі між історичними подіями часів Івана Мазепи та сучасністю.

Учні Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4, студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Чернівецького коледжу дизайну та економіки мали змогу почути відповіді на запитання, які виникали під час виступів.

В рамках заходу присутні мали можливість ознайомитись з виставкою «Іван Мазепа: образ на тлі історії», підготовленою працівниками відділу обслуговування користувачів, на якій були представлені матеріали з фондів обласної книгозбірні.

 

  • DSC_3354
  • DSC_3359
  • DSC_3367
  • DSC_3370
  • DSC_3377
  • DSC_3381
  • DSC_3384
  • DSC_3393
  • DSC_3431
DSC_33541 DSC_33592 DSC_33673 DSC_33704 DSC_33775 DSC_33816 DSC_33847 DSC_33938 DSC_34319
slideshow html by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню