Історичний етюд «На порозі нової України» (до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки)

2018-01-18 15.42.4022 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу.

Лейтмотивом цього документа була теза: «Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу.

Проголошення УНР стало вирішальним кроком у відродженні державності. Почався новий етап Української революції – розбудови національної держави на демократичних засадах.

 Віковічні прагнення українського народу до свободи і незалежності, традиції національно-визвольної боротьби та довготривала антиукраїнська політика імперського центру – це основні передумови проголошення незалежності УНР.

Вперше в новітній історії український народ дійшов до найважливішого рішення – проголошення незалежної суверенної Української держави, остаточно розірвавши відносини з імперським центром і заклавши основи наступного державного будівництва.

IV Універсал надав нового якісного статусу Українській державі, державна влада стала єдиною в межах своєї території, незалежною від інших держав.

З нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки в читальному залі – історичний етюд «На порозі нової України». Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитись з історичними документами та розвідками, довідковою літературою, підручниками з історії України, статтями з періодичних видань та ін.

 

2018-01-18 15.42.40

 

 


Comments are closed.