Історична панорама нових надходжень

Знайомтесь з новими надходженнями на нашому сайті! Найцікавіші книги чекають на Вас у бібліотеці!

Відділ обслуговування користувачів запрошує читачів ознайомитися із строкатою панорамою життя українського народу, починаючи від часів Київської Русі й закінчуючи сьогоденням. В цих книгах – вся Україна з її віковими традиціями та обрядами, тисячолітньою історією боротьби та поневірянь.

Зупиніться хоч на мить, пориньте в безмежний океан українського друкованого слова, відкрийте для себе справжню історію своєї батьківщини, адже не знаючи свого минулого неможливо побудувати майбутнє!

І нехай усі справи зачекають, коли до ваших рук потрапила цікава книга!

 1. Антропологічний код української культури і цивілізації : моногр. Кн. 1 / О. Рафальський [та ін.] – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2020. – 432 с.
 2. Антропологічний код української культури і цивілізації : моногр. Кн. 2 / О. Рафальський [та ін.] – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2020. – 536 с. – З’ясовуються історичні, теоретичні та методологічні засади наукового пізнання антропологічного коду української культури і цивілізації, їх самобутності і загадковості, в епіцентрі яких перебуває Людина як унікальна і найвища цінність.
 3. Бачинська О. Історія козацтва після зруйнування Запорозької Січі (1775–1905) / О. Бачинська, Т. Чухліб. – Київ : Арій, 2016. – 464 с. – У книзі розкривається історія українського козацтва після знищення Російською імперією у 1775 році Запорізької Січі.

 • Бойко О. Новітня історія України 2014–2019 рр. : навч. посіб. / О. Бойко. – Київ : Академія, 2020. – 160 с.
 • Гаврош О. Нескорена Карпатська Україна / О. Гаврош. – Тернопiль : БогДан, 2019. – 368 с. – Автор розповідає про свої знахідки, пов’язані з Карпатською Україною, що стала центром українського політичного життя у 1938–1939 роках. 
 • Гуржій О. Гетьманська Україна: 1676–1764 / О. Гуржій, Т. Чухліб. – Київ : Арій, 2016. – 320 с. – У книзі висвітлюється перебіг подій на території України періоду гетьманування від І. Мазепи до К. Розумовського включно. 
 • Гуржій О. Козацька Україна. Боротьба за державу (XVI–XVII ст.) / О. Гуржій, Т. Чухліб. – Київ : Арій, 2020. – 368 с. – У книзі розкрито моральноетичний кодекс поведінки воїна­січовика мужність, побратимство, лицарство, рівність, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; родинний принцип організації, демократизм; особливе ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо.
 • Деревінський В. В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / В. Деревінський. – Харків : Віват, 2016. – 496 с. – Він став депутатом і активно боровся за незалежну українську державу. У чому ж полягає феномен цієї людини? Чи була його смерть політичним замовним убивством?
 • Історія цивілізації. Україна. ‒ Том 1 : Від кіммерійців до Русі (X ст. до н.е. ‒ IX ст.) / упоряд. М. Ю. Відейко. ‒ Харків : Фоліо, 2020. ‒ 586 с. – На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України.
 • Коцегуб Ю. Болбочан: поміж двох вогнів : іст. роман / Ю. Коцегуб. – Київ : Мельник М. [Видавець], 2019. – 280 с. – Історичний роман розповість про становлення й боротьбу Запорозької дивізії, проллє світло на розбіжність з урядом та окремими політиками, дасть читачеві розуміння: ким був славнозвісний Петро Болбочан.
 • Кралюк П. Історія України “без брому”. Розвиток державності на українських землях / П. Кралюк ; худож.-оформлювач О. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2020. – 432 с. – Книга розкриває історію державних змін на теренах України від прадавніх часів до нашого сьогодення.
 • Лозинський А. На рідних землях, або пообіч океану : нотатки для роздумів і дискусій / А. Лозинський ; ред., авт. передм. В. Науменко. – Харкiв : Володимир Науменко [Видавець], 2020. – 232 с. – Книжка містить відгуки автора на події 2018–2019 років в Україні та світі, враження від подорожей землею батьків, від зустрічей з українськими громадами Придністровя та Білорусі.
 • Мараєв В. Україна, 1918: хроніка / В. Мараєв. – Харків : Фоліо, 2020. – 304 с. – Це огляд найбільш значущих для історії нашої Батьківщини подій, що трапилися у скорочений календарною реформою рік.
 • Марочко В. Йосип Сталін – фельдмаршал Голодомору / В. Марочко ; Нац. музей Голодомору-геноциду, Ін-т дослідж. Голодомору. – Київ : Мельник М. [Видавець], 2020. – 104 с. – У праці висвітлено особисту участь Сталіна у «розверстанні» обсягів примусового вилучення селянського хліба.
 • Ріс Л. Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна / Л. Ріс ; пер. з англ. К. Диса. – Київ : Лабораторія, 2021. – 480 с. – Гітлер і Сталін два, мабуть, найвідоміші тирани XX століття. Хоч вони й перебували в опозиції один до одного, все ж були втіленням єдиного принципу авторитарної влади.
 • Романенко В. Катехизм Українця ХХІ століття / В. Романенко, Г. Коваленко ; Проект “Любіть українське. Виховуйте українське”. – Київ : Богуславкнига, 2016. – 88 с. – Книга, як цього і вимагає форма Катехизму, написана у діалогічній формі (питання – відповідь), за допомогою яких автор хоче досягти згоди з кожним читачем стосовно основних цінностей Українця. Думка автора підкріплена цікавими історичними фактами і особистим досвідом.
 • Справа Василя Стуса : зб. док. з архіву колиш. КДБ УРСР / уклад. В. Кіпіані. – Харків : Віват, 2021. – 688 с. – Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи поета, покази свідків, листи з тюрми, спогади його рідних та друзів.
 • ТурКоновалов К. Крути 1918 : кінороман / К. Тур-Коновалов. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 224 с. – Вони хотіли кохати та жити, але взяли до рук зброю та стали на захист Батьківщини. Драматична історія про героїзм українських юнаків, заснована на реальних подіях.
 • Усе найцікавіше про історію і звичаї України / К. Галушко [та ін.]. – Харків : Віват, 2018. – 320 с. – Ви прочитаєте про звитягу і віроломство, подвиги і зради, винахідливість і випробування, поринете у світ дивовижних народних звичаїв і обрядів, доторкнетеся до скарбниці народної мудрості і захопитеся невимовною красою наших місцин.
 • Цивільний кодекс Галичини. 1797 / пер. з нім.: М. Мартинюка, О. Павлишинець ; вступ. ст. В. Васильєвої ; передм. К. Нешвара. – Івано-Франкiвськ : Моріс Ґруп : Вавилон. б-ка, 2017. – 272 с. – Це українське видання є вагомим зверненням до історичного досвіду кодифікації на українських землях, що стали свого часу прототипами розвитку цивільного законодавства Європи.
 • Чухліб Т. Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700–1721 років / Т. Чухліб. – Київ : Арій, 2019. – 352 с. – У книзі розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з І. Мазепою, І. Скоропадським та П. Орликом під час загальноєвропейської Північної війни 1700–1721 років.

 


Мобільне меню