Гетьман Іван Мазепа є однією з найяскравіших, найвидатніших і найсуперечливіших постатей української історії. Це – політичний діяч, військовий, дипломат, меценат, одна із тих знакових особистостей, життя і вчинки яких дотепер викликають гострі дискусії як фахових істориків, так і аматорів.
Іван Мазепа був високо інтелектуальною особистістю, володів кількома іноземними мовами, цікавився віршуванням, музикою, архітектурою, образотворчим мистецтвом. Розвиток освіти бачив як один із основних курсів у своїй політиці. Він підніс статус і значення Київської академії, а також сприяв заснуванню Чернігівського колегіуму. Активно допомагав розвитку національного книгодрукування і граверства, фінансуючи різні видання особисто. Дбав про церкву і підносив її: по-перше, через будівництво храмів, по-друге, через її мистецьке та обрядове наповнення. Як гетьман, Іван Мазепа був раціональною, мудрою і виваженою людиною. Інтереси держави та своєї землі ставив вище особистих. Після поразки у битві під Полтавою 1708 року поїхав до Молдови, де помер і похований.
Поклавши своє життя на вівтар служіння Україні, гетьман Іван Мазепа залишається однією із найсуперечливіших постатей нашої історії.
Цьогоріч минає 330 років з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи. З цієї нагоди працівники відділу обслуговування користувачів підготували історичну пам’ятку «Архітектор європейської України». На експозиції представлені історичні документи, наукові розвідки про період Гетьманської України, монографії про життя та діяльність Івана Мазепи, статті з наукових вісників, дослідження істориків, періодичні видання, художня та довідкова література.
Ознайомитися з виставкою можна впродовж наступних десяти днів.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду.