24 квітня в межах Договору про співпрацю та відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки ОВА і Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2024 рік завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Алла Лупан взяла участь в онлайн-засіданні секції бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Ефективні засоби бібліотечної роботи в сучасних реаліях та розвиток компетентностей бібліотекарів для реалізації освітнього процесу в ЗП(ПТ)О».
У презентаційному виступі «Інтерактивні форми роботи бібліотек як ефективний метод промоції читання серед студентської молоді» висвітлено інформацію про найефективніші форми роботи, які базуються на взаємодії бібліотекарів, користувачів та інших учасників заходів. Серед них – виставки, що містить інтерактивні експонати (елементи); бібліосутінки (вечори в бібліотеці) – форма роботи, яка включає майстер-класи, літературні зустрічі, вікторини, інтелектуальні ігри, салони книжкової магії, театралізовані дійства тощо; заходи-застереження від пагубних звичок та профорієнтаційні заходи «Кличу в свою професію» у формі «жива книга»; театри книги, літературні вистави, бібліотечні акції «Книжкова хвилинка», «Прочитав – рекомендую»; брейн-ринги, бібліоквести та ін.
Надано інформацію про посібники, в яких представлена технологія використання бібліотечного квесту як нової форми роботи з учнями та студентами: види квестів, етапи їх підготовки, доцільність використання, розробки тематичних бібліотечних квестів, локації (зупинки) для гравців, список літератури для самостійного опрацювання…
Акцентовано увагу бібліотекарів на бібліотеку вебквестів із різних навчальних предметів та портал-конструктор для їх розробки на Національній освітній платформі «Всеосвіта», онлайновий сервіс для створення інтерактивних вправ LearningApps.org, сервіс «Мій квест».
Алла Лупан, як голова Чернівецького обласного відділення Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація, запропонувала бібліотекарям ЗП(ПТ)О стати членом організації задля участі у цікавих фахових семінарах, навчаннях, конкурсах, інших заходах з підвищення кваліфікації.
«Співпраця публічних бібліотек та бібліотек закладів професійної (професійно-технічної) освіти дасть можливість урізноманітнити цікаві форми роботи книгозбірень задля залучення більшої кількості молодих користувачів до книги і читання», – переконані організатори онлайн-зустрічі.