Інформаційний стенд “Альянс без погонів” (4 квітня – день створення НАТО), присвячений 65-річчю створення міжнародної політично-військової організації.

З метою інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка представлено інформаційний стенд “Альянс без погонів” (4 квітня – день створення НАТО), присвячений 65-річчю створення міжнародної політично-військової організації.

НАТО – міжнародна організація, створена 4 квітня 1949. НАТО народилася як результат нездатності ООН того часу забезпечити мир у світі, тоді, коли СРСР ветував багато постанов Ради безпеки цієї організації. Для легітимізації нової організації скористалися 51-м пунктом Статуту ООН, у частині 5 у рамках легітимного колективного захисту.

Головна мета НАТО – гарантувати свободу і безпеку всіх своїх членів в Європі і Північній Америці відповідно до принципів Статуту ООН. Для досягнення цієї мети НАТО використовує свій політичний вплив і військовий потенціал відповідно до характеру викликів безпеки, з якими стикаються його держави-члени.

Але на сьогодні НАТО – вже не військовий блок, а система загальнолюдських цінностей. Співробітництво з Організацією Північноатлантичного договору стала шляхом до зміцнення національного наукового та освітнього потенціалу, вдосконалення системи виховання молодого покоління, формування нової генерації української інтелігенції. А все це разом – є запорука зміцнення демократії, формування зрілого громадянського суспільства. Прагнучи комплексно удосконалити безпекові зусилля євроатлантичної спільноти, а також інших учасників міжнародних відносин, НАТО приділяє значну увагу розвитку програм співробітництва в гуманітарній, науково-технічній, економічній сферах, у галузі організації повітряного простору та безпечного управління повітряним рухом.

На виставці представлені вибрані основоположні документи НАТО; література, яка висвітлює історію, структуру та аспекти діяльності Органiзацii Північноатлантичного договору, головні політичні і керівні органи, місії та операції НАТО, питання співробітництва з іншими організаціями, окремі аспекти відносин “Україна – НАТО”.

Метою виставки є поліпшення поінформованості українського суспільства про діяльність структур НАТО, співпрацю України з НАТО, практичне виконання важливих документів, укладених між Україною і НАТО. Документи, представлені на виставці, допоможуть користувачам бібліотеки сформувати власну думку і виробити особисті погляди на актуальну проблему.

З виставкою можна ознайомитись в читальному залі до 15 квітня 2014 р.