Інформаційний візит «Лев Ревуцький: реалістичність та народність в композиторських зразках»

bznfso3s37E20 лютого 2019 року виповнилось 130 років від дня народження українського композитора, педагога, фольклориста, музично-громадського діяча Лева Ревуцького.

Зростаючи в творчій сім’ї, музичну обдарованість Лева Миколайовича батьки  виявили рано і посприяли професійній музичній освіті, переїхавши в столицю. Згодом систематичні заняття в Київській консерваторії  дали результати.

За своє творче життя Лев Ревуцький створив безліч різножанрових творів  –  від пісні до хорової кантати, від інструментального твору до масштабного симфонічного музичного полотна. Свого часу був  запрошеним на посаду викладача Київського музично-драматичного інституту ім. Миколи Лисенка. Брав активну участь в організації Спілки композиторів України. В цей час написав чимало творів для дитячого хору, музику до кінофільмів і театральних вистав, пісні для капели кобзарів, самодіяльних хорів. Багато творчої уваги приділяв редагуванню творів інших авторів  –  Миколи Лисенка, Віктора Косенка, Бориса Лятошинського та ін.

Сучасники згадували про Лева Ревуцького: «Його відрізняла непоказна скромність людини, чудово вихованої й позбавленої егоїзму».

До ювілею корифея української музики ХХ ст. підготовлено інформаційний візит «Лев Ревуцький: реалістичність та народність в композиторських зразках».  В ході зустрічі звучали його твори: «Колискова» для фортепіано,  хорова кантата «Хустина» на вірші Тараса Шевченка та «Балада» для віолончелі та фортепіано у записах відомих виконавців.

 

bznfso3s37E

 

 


Мобільне меню