Інформаційний дайджест «Незалежна Україна: суверенна та єдина»

IMG_20180821_16215524 серпня –  День Незалежності України – одне з найголовніших свят у серці кожного патріота. День Незалежності — це національне свято, що дає кожному жителю країни право на  вільне життя в демократичному і незалежному суспільстві, можливість ростити нове покоління в дусі традицій та поваги до предків.

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам’ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України».

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, за результатами якого вже ні в кого не могло бути сумніву, чи український народ хоче мати свою самостійну державу. Втретє за 350 років від Визвольної війни середини XVII століття Україна здобула самостійність. Головним завданням стало збереження незалежності й суверенності Української держави, недопущення помилок, зроблених на двох попередніх етапах існування державності, — у середині XVII ст. і в 1917-1920 рр.

Традиційно в цей день відбуваються урочистості: святкові паради, покладання квітів до пам’ятників відомих українських діячів. В знак любові до своєї країни люди вбираються у вишиванки.

З літературою про історію становлення української незалежності можна ознайомитись в читальному залі впродовж 10 днів.