29 листопада 2019 року минає 140 років від дня народження Григорія Чупринки – поета-модерніста, борця за незалежність України, розстріляного 28 серпня 1921 року в справі Центрповстанкому, реабілітованого в 1996 році.
Він називав себе козаком. Бунт був його стихією. Повставав проти царської та більшовицької влади, проти літературних традицій та норм світського життя. Революціонер і поет у всіх виявах свого надзвичайно строкатого життя, врешті загинув від рук чекістів, які прийшли упокорити нашу землю.
Григорій Чупринка відомий сьогодні насамперед знавцям і шанувальникам української літератури. Після тривалого забуття його ім’я поступово посіло належне місце у пантеоні українських поетів першої третини минулого століття. Його творам притаманні епатажний бунт проти застарілих традицій, нові теми, образи, мотиви, ритми, сучасна віршова форма, вдале застосування звукопису, поєднання символістських, імпресіоністичних, експресіоністських, неоромантичних рис задля відродження духу високої національної поезії.
До 140-річчя від дня народження Григорія Чупринки в рамках історичної студії «Відродження нації» при читальному залі можна ознайомитись з інформаційно-довідковою мозаїкою «Бунтар і поет».
В експозиції представлені поетичні збірки автора, літературознавчі розвідки, спогади сучасників, літературні портрети, статті із наукових вісників та періодичних видань, а також довідкова література.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду.