27 листопада виповнюється 155 років від дня народження української письменниці, просвітительки, громадської та культурної діячки Ольги Юліанівни Кобилянської. Вона є взірцем для творчо-обдарованого молодого покоління. Її складний життєвий шлях демонструє нам, як молода Кобилянська наполегливо долала перешкоди, як захоплювалася різними науками – соціологією, політологією та філософськими трактатами, як шукала себе в музиці (грала на фортепіано, цитрі, дримбі), непогано малювала та грала в театрі, шанувала простий український народ з його віковими традиціями та звичаями. Біографія Ольги Юліанівни надзвичайно насичена подіями. Її вважають першою українською феміністкою.
Творчий доробок письменниці рясніє творами різних жанрів – тут і повісті, і новели, і оповідання, і замальовки, і мініатюри. Перші літературні твори О. Кобилянської написані німецькою мовою («Гортенза, або Нарис з життя однієї дівчини, «Доля чи воля»). Ранні неопубліковані твори – «Малюнок з народного життя на Буковині», «Видиво», «Людина з народу». Визначним досягненням в українській літературі є повісті «Земля», «В неділю рано зілля копала…», соціально побутове оповідання «Вовчиха», роман «Апостол черні». Твори письменниці перекладені багатьма мовами, інсценізовані, та з успіхом демонструються на сценах театрів нашої країни.
Їй судилося прославити на весь світ Буковинський край, а творчість стала невичерпним джерелом натхнення для прийдешніх поколінь.
До ювілею письменниці відділ мистецтв підготував ілюстративну експозицію «Театральність творів Ольги Кобилянської», де представлені друковані та періодичні видання, як краєзнавчі, так і загальноукраїнські, а також унікальні фотографії з вистав, які були інсценізовані за повістями письменниці.