Вже п’ятий рік поспіль 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину.
Це не єдиний день у році, коли згадують, віддають шану, розповідають про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
Серед полеглих військових – митці, історики, підприємці, науковці, агрономи, педагоги, спортсмени, студенти, українці чи іноземці. Їх всіх об’єднує одне: те, що вони віддали життя за Україну.
5 вересня в обласній книгозбірні відбулась година-спомин «Іловайськ. Соняхи пам’яті», приурочена Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які стали символом незламності та мужності українського народу.
До участі в заході були запрошені: Валентина Радчук, дружина воїна з позивним «Броня», Леоніда Петихачного, який загинув під Іловайськом; Наталія Волошина, дружина Валерія Красняна («Барса»), який загинув 23 листопада 2022 року через підрив позашляховика міною, яку заклала ворожа ДРГ на Харківщині, та Галина Абрам’юк, мати воїна, педагогиня, громадська активістка, з 2014 року – волонтерка.
Дружини воїнів Валентина та Наталія поділилися з присутніми спогадами про своїх чоловіків. Розповідали про те, що не могли та не хотіли впливати на їхні рішення – йти захищати Україну, про те, що це були справжні Чоловіки.
«У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. І маємо робити все можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед, тому що перемоги здобуває лише той, хто пам’ятає», – сказала на завершення Галина Абрам’юк.