Хто знає, той перемагає

Бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно збагатився двома надзвичайно важливими авторськими дарунками – науковими виданнями, що висвітлюють важливі питання збереження історичної пам’яті українців та забезпечення екологічної безпеки України. Книги викликають інтерес у широкого кола читачів та, насамперед, стануть у нагоді науковцям-екологам, історикам, краєзнавцям, фахівцям, що досліджують популяційне здоров’я та  сталий розвиток територій, культурологам та бібліотечним фахівцям.

  1. Масікевич А. Ю. Екологічна безпека гірських екосистем Покутсько-Буковинських Карпат : монографія / А. Ю. Масікевич, Ю. Г. Масікевич. – Чернівці : БДМУ, 2024. – 288 с. : іл.

У монографії висвітлені дані вивчення екологічного стану та основних викликів за останнє десятиріччя для екологічної безпеки та популяційного здоров’я жителів гірських територій Чернівецької області, що входять до регіону Покутсько-Буковинських Карпат.

 

  1. Шендеровський В. На скрижалях науки : (біографічний енциклопедичний довідник) : до 32-ї річниці відновлення незалежності України, до 150-річчя Наукового товариства імені Шевченка / В. Шендеровський – Київ : Простір, 2023. – 336 с.

У довіднику вміщено близько 200 біографій українських вчених, які з різних причин були маловідомими. Окремо подано біографічні дані вчених, які започаткували Українську академію наук, що від початку існування була і залишається центром консолідації суспільства та виявлення ресурсів його розвитку. Акцентовано увагу на долях вчених, знищених радянською ідеологічною системою як «ворогів народу».

Запрошуємо для ознайомлення з вищезгаданими виданнями у ВДЕТПН ЧОУНБ ім. М. Івасюка (ІІІ поверх).


Мобільне меню