Храм української науки в екзилі

17 січня 1921 року у столиці Австрії засновано Український Вільний Університет (нім. Ukrainische Freie Universität). Нині – це єдиний університет поза межами України з українською мовою викладання, з правом присвоєння вчених ступенів магістра та доктора наук.

Згідно з Постановою Верховної Ради України в 2021 році на державному рівні відзначається 100 років із дня заснування Українського Вільного Університету.

Створений українською інтелігенцією в еміграції, Український вільний університет став науковою та освітньою інституцією для української діаспори, яка не хотіла втрачати свою ідентичність. Змінивши три європейські міста і відбудувавшись у повоєнному Мюнхені практично з нуля, УВУ об’єднав навколо себе багатьох провідних українських вчених XX століття. Університет і досі залишається центром знань про Україну в Європі й місцем, де навчання і наукові дослідження вільні від політичного впливу.

Головна місія УВУ на сучасному етапі – стати осередком виховання нового покоління професійних і патріотичних кадрів для України, провідним науково-дослідним центром українознавчих студій в Європейському Союзі, інтегратором української науки в європейський та світовий науковий простір, своєрідним інтелектуальним мостом між Україною, Німеччиною та іншими країнами ЄС. Університет підтримує науково-освітні стосунки з багатьма вишами світу, зокрема України. У 1992 році він уклав договір з Міністерством освіти України щодо визнання дипломів УВУ в Україні.

Для всіх, кого цікавить більш детальна інформація про єдиний університет поза межами України з українською мовою викладання, пропонуємо скористатися інтернет-ресурсами:

Для охочих дізнатися ще більше про УВУ радимо переглянути наступні відео:

  • «Територія Свободи» : фільм про Український Вільний Університет в Мюнхені, знятий ініціативною групою студентів у 2017 році [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=VKhZM9BO4M0

«Мюнхен. Український вільний університет» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=KjSFvnEewbM


Мобільне меню