Домашнє та ґендерне насильство залишається актуальною проблемою для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто.
7 грудня відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів провів годину спілкування «Насильство в сім’ї: шляхи вирішення».
У заході взяли участь: Лілія Рачковська, головний спеціаліст служби у справах дітей Чернівецької міської ради; Ігор Пастух, старший інспектор зв’язків з громадськістю УПП м. Чернівці, капітан поліції; Олександр Ізбор, інспектор роти № 2 батальйону УПП м. Чернівці, лейтенант; Анна Харена, інспекторка патрульної поліції, лейтенант.
Студентам І курсу Чернівецького юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія” поліцейські розповіли про роботу структурних підрозділів Національної поліції, про види насильства, попередження та вживання заходів щодо його уникнення. Анна Харена провела гру «Міфи і реальність», на якій присутні мали змогу дати відповіді на поставлені запитання та обґрунтувати їх.
Лілія Рачковська надала студентам цінну інформацію про те, куди потрібно звертатися по допомогу у випадку проявів насильства, навела приклади з життя, закликала бути не байдужими, якщо ви стали свідком насильства в будь-яких проявах.
Модератор заходу – Галина Добровольська, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.
Година спілкування відбулася в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та програми «ПОЛіС» Поліція і Спільнота (проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США).