22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні цей день відзначають з 1999 року.
Згідно Указу Президента України Петра Порошенка «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Цьогоріч День Соборності України – це день символічного відкриття Року в контексті відзначення історичних дат національного державотворення.
Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її, так звані, сусіди, прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го, у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір, який увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки». 22 січня 1919 року він був публічно оприлюднений в Києві, на знаменитій Софійській площі.
У роки радянської влади про подію 22 січня 1919 року публічно не згадувалося. Проте в пам’яті народу вона залишалася живою. У 1990 році у цей день Народний Рух України організував живий ланцюг від Львова до Києва, який окрилив і надихнув Україну, змусив повірити у власні сили і перестати боятись режиму.
19 січня 2017 року в читальному залі, в історичній студії, годиною державності «Соборна. Вільна. Самостійна» відбулось відкриття циклу заходів в рамках проведення Року Української революції 1917-1921 рр. Знані буковинські історики – кандидати історичних наук Сергій Гакман та Наталія Нечаєва-Юрійчук розповіли присутнім про історичне значення цієї події для українського народу в цілому та Буковини зокрема. Також гості поділилися своїми роздумами про вплив тих подій на історичний розвиток сьогодення.
На заході були присутні співробітники музеїв, бібліотек та представники громадських організацій.