«Гідний роду свого»

15 травня виповнюється 150 років з дня народження гетьмана Павла Скоропадського – однієї з найбільш знакових постатей українських Визвольних змагань 1917–1921 років.

У межах проєкту «Історія  України  в  особах» відділ обслуговування користувачів до ювілею українського державного та політичного діяча, воєначальника представляє книжкову презентацію «Гідний роду свого».

Павла Скоропадського можна назвати однією з найбільш суперечливих постатей в історії України – досі не стихають дискусії щодо оцінок його як політичного й державного діяча. Він належить до тих дійових осіб історії, навколо яких завжди точилися нескінченні дискусії, створювалися міфи і легенди.

За короткий період часу Скоропадський, в руках якого була зосереджена вся верховна влада, зумів провести реформу адміністративно-територіального устрою, перевибори до місцевих органів самоврядування, провів кардинальну господарчу реформу. За гетьманату було запроваджено нову грошову одиницю (гривню), засновано низку українських банків, відремонтовано більшу частину залізничного полотна, реорганізовано і зміцнено флот, сформовано 60-тисячну регулярну армію, відкрито понад 150 українських гімназій, створено держуніверситети в Києві і Кам’янці-Подільському, засновано Державний архів, Національну галерею мистецтв, Український історичний музей, Український театр опери і балету, Українську національну бібліотеку, Українську Академію Наук. Гетьманат був визнаний рядом європейських держав, включаючи російську федерацію, до України було прилучено території з етнічним українським населенням, що за попередні століття відійшли до росії, білорусі та Польщі. На жаль, Антанта, орієнтуючись на відновлення «єдиної і неділимої» росії, не визнала Гетьманську державу.

На виставці, яка експонуватиметься впродовж 10 днів у читальному залі (вул. Вірменська, 14), всі охочі можуть ознайомитись та зробити власні висновки зі спогадів самого П. Скоропадського, життєписів Великого українця, наукових розвідок істориків, політологів, правознавців, з історичних документів, публікацій та статей з періодичних видань.