Футбольне безсмертя української «зірки» (презентація серії листівок до роковини втрати легендарного українського футболіста Дмитра Білоуса)

futsyk15 вересня  в Чернівецькій обласній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка  члени Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України презентували серію листівок «ВІКнянський Ґаррінча» (до роковини втрати легендарного українського футболіста Дмитра Білоуса).

Дмитро Білоус – вихованець буковинського футболу, український футболіст, півзахисник, нападник. Більшу частину кар’єри провів у «Буковині» (Чернівці) і «Металурзі» (Запоріжжя).

Виходець з села Вікно (Заставнівського, нині Чернівецького району), ще в дорослому віці розпочав займатися футболом в аматорському клубі «Гравітон» (Чернівці).

У професійному футболі дебютував в 1983 році, перейшов у чернівецьку «Буковину» у другій союзній лізі. У 1984 році був запрошений у запорізький «Металург», у складі якого провів понад 100 матчів у першій лізі чемпіонату СРСР. У 1988 році повернувся в «Буковину». У цьому ж сезоні став з чернівецькою командою переможцем чемпіонату України.

Спроба повернутися до вищої ліги у Дмитра разом з командою була в сезоні 1995/1996 років, де чернівецький колектив за підсумками чемпіонату здобув срібні нагороди першої ліги, але в тому сезоні розігрували тільки одну путівку до вищого дивізіону. Незважаючи на це, не залишив команду, а залишився ще на довгі роки одним з лідерів буковинського клубу. Останній поєдинок у футболці буковинців провів у 2004 році.

Пішов з життя в день свого 60-річного ювілею – 14 вересня 2021 року під час футбольного матчу.

У ході презентації cвої вірші-присвяти  зачитали Віталій Демченко, поет, перекладач, публіцист, член  НСПУ, та Василь Джуран, поет, голова Чернівецької обласної організації НСПУ.

Присутні мали змогу почути цікаві оповіді відомих краян про легендарного українського футболіста, а також насолодитися поетичним словом.

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок, яка поповнить краєзнавчу колекцію віршів-посвят.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

  • DSC_0017
  • DSC_0006
  • DSC_0009
  • DSC_0020
DSC_00171 DSC_00062 DSC_00093 DSC_00204
slider jquery by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню