Фундатор козацької держави

на головну хмельницькийБогдан Хмельницький (6 січня 1596 – 6 серпня 1657) – український державний і політичний діяч. Гетьман Війська Запорозького, талановитий воєначальник і полководець, який отримав ряд великих перемог, що увійшли в історію. Підняв українські землі на визвольну війну проти Речі Посполитої у 1648–1657 роках. Заявив, що його мета – звільнення всього українського народу від польської неволі та об’єднання українських земель у незалежну державу. Засновник козацької держави на теренах Центральної України – Війська Запорозького, більш відомої як Гетьманщина. Через ненадійність кримських союзників та важку війну з Річчю Посполитою, у 1654 році в Переяславі уклав військовий союз з Московським царством, який гарантував Україні, в першу чергу, військову допомогу з боку Росії. Укладаючи договір, гетьман не передбачив стратегічної поразки від «обіймів» Москви, яка, почала вважати українські землі «своїми», насаджуючи своїх воєвод і свої порядки, призначаючи своїх гетьманів. Наприкінці свого життя намагався переорієнтуватися на союз зі Швецією та Османською Портою, вбачаючи в амбіціях Москви небезпеку козацькому суверенітету.

Богдан Хмельницький – реформатор і фундатор української державності. Саме він вперше надає терміну «Україна» політичного звучання. Саме за його гетьманства Україна розпочала відлік як держава.

До 425-річчя від дня народження Богдана Хмельницького, українського військового, політичного та державного діяча, творця Української козацької держави, очільника Гетьманщини, в читальному залі можна ознайомитись із літературою з фондів бібліотеки про життя та діяльність Богдана Хмельницького, написаною авторами різних епох  і з різним баченням ролі Хмельницького в історії України, що дасть змогу користувачам бібліотеки розширити свої знання про славетного українського гетьмана.

в текст хмельницький

Також пропонуємо скористатися інтернет-ресурсами:

Для охочих дізнатися ще більше про долю непересічного Українця радимо переглянути наступні відео:


Мобільне меню