Ось і завітав до нас грудень з великою кількістю зимових свят, які славляться своєю причетністю до духовності, спорідненістю з душею українського народу, з її традиціями, обрядами, звичаями та піснями.
12 грудня 2015 року бібліотекарі вкотре порадували своїх користувачів веселою етновечіркою «Вечорниці на Андрія». Бібліотека зустріла гостей святковими вогнями, різнокольоровими прикрасами, цікавими книжково-ілюстративними інсталяціями та оригінальними локаціями.
В холі на відвідувачів очікував святковий музичний сюрприз: віночок українських народних мелодій виконував аматорський фольклорний колектив «Мерцишор» під керівництвом М. Марущака, який своїм чудовим виконанням задав потрібну тональність всьому подальшому дійству.
Упорядник та одна з авторів книги «Перехрестя Чернівці» Галина Пелепюк, яка, крім того, є постійним членом бібліотечного клубу «Дебют Читання», провела гостей віртуальним мостом між минулим і сучасним рідних Чернівців, подарувавши їм цілий караван історій від авторів книги. На презентації не обійшлося без сюрпризів на подарунків.
В приміщенні читальної зали на відвідувачів чекали різноманітні майстер-класи та незмінна бібліотечна кав’ярня «Гостини на Андрія», яка зігрівала їх гарячим чаєм та духмяною кавою.
Як завжди, значним успіхом у гостей користуються наші інтелектуальні ігри та квести. Не стали виключенням і теперішня інтелектуальна гра «Таємниця Андрієвої ночі» та квест «Пригоди у пошуках книги». Всі учасники винесли для себе багато цікавої повчальної інформації та веселий настрій. А любителі хороших якісних фільмів могли задовольнити свої смаки, взявши участь в святковому кіноперегляді в колі однодумців.
На «ура» пройшов і показ колекції в етно стилі від дизайнерів та стилістів «Театру моди», який ще раз продемонстрував, наскільки багата талантами та молодими обдаруваннями наша буковинська земля. Вдячні нашим партнерам з Чернівецького коледжу дизайну та економіки, зокрема викладачу Любомирі Зайцевій за особливе представлення етноколекції та надзвичайно цікавий музичний супровід від виконавців на старовинних музичних інструментах В. Перепелюка та Ю. Пасічника.
А які вечорниці без веселої музики, яка б їх супроводжувала від початку і до кінця? Ініціативу фольклорного колективу «Мерцишор» успішно підхопили учні дитячої музичної школи №2, студенти училища мистецтв ім. С. Воробкевича, давні друзі бібліотеки Стас Нагорний та Олексій Попов. Музика, як і учасники, які її виконували, була найрізноманітніша: фольклор, класика, джаз, рок. Кожен зміг знайте те, що йому особисто до вподоби.
І звичайно, які Андріївські вечорниці проходили без гадання? Бібліотекарі адаптували процес гадання під бібліотечний формат в «Салоні Книжкової Магії», де всім бажаючим бібліотечна ворожка пророкувала долю за допомогою улюблених книг. Ця форма гадання дуже припала до душі читачам бібліотеки і користується незмінним успіхом.
А любителі молодіжної гри «Мафія», як завжди, змогли насолодитися улюбленою грою.
Ми ще раз змогли продемонструвати, що до бібліотеки потрібно приходити, адже у нас цікаво, весело, креативно, повчально. Ми завжди відкриті до спілкування, до нових ідей та пропозицій. І незмінна велика кількість відвідувачів про це говорить красномовніше за будь-які статистичні дані та цифри.