Етнолабораторія «Буковинці в передчутті Різдва: звичаї та традиції»

22 грудня в межах проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Михайла Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», відбудеться етнолабораторія «Буковинці в передчутті Різдва: звичаї та традиції».

Наша мета – популяризувати традиції та звичаї буковинців у час різдвяного посту і підготовки до надвечір’я Христового, що сповнені багатих глибоких духовних практик. Чималі народні традиції, християнська символіка несуть у собі ідеали любові, прощення, щедрості і є яскравими свідченнями української ментальності – працьовитості, гостинності, поваги до предків, відчуття святості родини, дбайливого господарювання.

У програмі:

  • Звичаї та традиції буковинців у народному календарі, духовна складова передріздвяної підготовки, Святвечір. Презентантка Іванна Іванівна Стеф’юк, українська письменниця, літературознавиця, етнографиня, кандидатка філологічних наук (PhD), докторка філософії в галузі філології.
  • Презентація приватної історико-краєзнавчої колекції побутового приладдя селян і містян Буковини ХІХ – ХХ ст. Презентанти: Сергій Володиморович Пивоваров, український науковець, археолог, історик, доктор історичних наук, професор, член Спілки археологів України; Юрій Михайлович Мисько, колекціонер, історик, краєзнавець.
  • Огляд книжково-ілюстративної викладки «Звичаї нашого роду: обряди і страви Святого вечора» – Тамара Сендульська, завідувачка відділу ЧОУНБ ім. М. Івасюка.
  • Дегустація традиційних святкових страв Святвечора від Тетяни Семенівни Когут-Незвещук, кандидатки економічних наук, доцентки кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу Чернівецького торговельно-економічного інститут КДТЕУ.

Початок о 14.00.

Наша адреса: м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).