22 грудня в межах проєкту «НЕ сам на сам» у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбулася колоритна імпреза – етнолабораторія «Буковинці в передчутті Різдва: звичаї та традиції».
З наближенням народження Світла, Різдва Ісуса Христа буковинці відчувають щемливий трепет духовного піднесення. І тому з особливою відповідальністю готуються до цього свята. Спираючись на традиції і осмислюючи їх значення, кожен раз відкривають своє, рідне, що глибоким корінням сягає у родовід справжнього християнина.
Щедре ділення своїми науковими історико-краєзнавчими розвідками «особливого Різдва», духовної складової передріздвяної підготовки, донесла до нас кандидатка філологічних наук, письменниця Іванна Стеф’юк.
Надзвичайно приємні враження від краси, величі та пізнання буковинської обрядовості, презентації приватної колекції побутового приладдя селян і містян Буковини ХІХ – ХХ ст. краєзнавця, історика, співавтора краєзнавчого видання «Медальєрика і фалеристика Буковини» Юрія Миська. Ось як зазначила етнографиня Іванна Стеф’юк: «Йому вдалося «занурити» всіх присутніх у «цілий неписаний кодекс матеріальної культури та провести екскурс у душу керамології та гутництва на Буковині».
Особливо смакували гостям страви, що готуються на Святвечір від студентів та викладачів ЧТЕІ ДТЕУ. Їх люб’язно презентували партнерка нашої книгозбірні Тетяна Когут-Незвещук, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу Чернівецького торговельно-економічного інституту КДТЕУ, та студент 4 курсу згаданої кафедри Віктор Богдарець. «Оскільки на Святвечір особливо важлива пам’ять про тих, хто не з нами, хай ці святвечірні страви стануть поманою перед душі тих героїв, які вже ніколи не зможуть сісти за столи зі своїми родинами», – наголосила п. Тетяна.
А буковинські колядки від володарки «Золотої квітки» Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик Тетяни Петришиної занурили у справжню атмосферу Різдва.
Модераторка заходу – Тамара Сендульська, завідувачка ВДЕТПН.
Світлини: Христина Боклач, бібліотекарка ВІТЕР.