У травні виповнюється 190 років від дня народження української письменниці Ганни Барвінок. Народилась Олександра Михайлівна Білозерська (справжнє ім’я Ганни Барвінок) на хуторі Мотронівка (за іншими джерелами – в місті Борзні). Її батько мав гарну освіту, був предводителем місцевого дворянства. Вона – сестра українського громадського та літературного діяча, журналіста Василя Білозерського і українського фольклориста й етнографа Миколи Білозерського.
У 15-річному віці Ганна познайомилася з майбутнім чоловіком, Пантелеймоном Кулішем. На весіллі Олександри Білозерської і Пантелеймона Куліша старшим боярином був сам Тарас Шевченко. Наречена на знак поваги подарувала йому весільну квітку.
Після розгрому Кирило-Мефодіївського товариства, у діяльності якого брав участь П. Куліш, його було заслано до Тули. За ним поїхала і дружина. Ганна Барвінок присвятила себе чоловікові. Коли згоріли рукописи перекладу Біблії українською мовою – плід 25-річної праці Куліша, умовила чоловіка почати все заново.
Згодом Олександра сама стала писати. Перші свої твори надрукувала в 1858 році в літературному альманасі «Хата» та журналі «Основа». У свій час оповідання друкувалися на сторінках багатьох літературних журналів: «Дзвінок», «Рідний край», «Літературно-науковий вісник», «Складка», «Перший вінок». Вражає мова оповідань письменниці, насичена прислів’ями і приказками, народними висловлюваннями, піснями. Ганна Барвінок написала оповідання: «Жіноче бідування», «Батькова помилка», «Перемогло», «Восени літо», «П’яниця», «Хатнє лихо», «Молодича боротьба», «Русалка» та ін.
Творчість Ганни Барвінок високо оцінили сучасники. Недарма ж Борис Грінченко, котрий у 1902 році першим видав її твори, опублікував статтю про письменницю під назвою «Співець жіночого горя». Своєю літературною творчістю вона зробила великий внесок у розвиток української літератури та у справу збагачення української літературної мови.
З нагоди 190-ої річниці від дня народження Ганни Барвінок відділ обслуговування користувачів підготував експрес-виставку «Співачка жіночої долі». В експозиції представлені художні твори письменниці, епістолярна спадщина, літературознавчі розвідки, статті із наукових вісників, періодичних видань, а також довідкова література.
Запрошуємо всіх шанувальників творчості Ганни Барвінок до перегляду.