15 вересня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук з нагоди 25-ої річниці впровадження гривні в Україні представлено екскурсійно-просвітницький кейс «Еволюція українських грошей: від історії до сьогодення».
У заході взяли участь:
Драгомирецька Оксана Григорівна, завідувачка відділу археології, історії середніх віків та нової історії краю Чернівецького обласного краєзнавчого музею;
Колодій Леся Віталіївна, старша наукова співробітниця відділу новітньої історії Чернівецького обласного краєзнавчого музею;
студенти ІІ та ПІ курсів (групи ЕП-21, БС-31, МД-31) Чернівецького індустріального фахового коледжу (спеціальність: «Фінанси, банківська справа та страхування») та викладачка спецдисциплін Козуб Ярослава Віталіївна.
Гривня – власна національна валюта України, що прийшла на зміну купоно-карбованцю. Вона – одна з головних атрибутів незалежності нашої держави. Власне, гривня – молодша сестра Незалежності.
Українська грошова реформа увійшла в історію як одна з найбільш ліберальних, відкритих і ефективних реформ, що стабілізувала фінансову систему та економіку країни на багато років уперед. Експерти вважають цю реформу 1996 року однією з найвдаліших грошових реформ у світі.
Наукові співробітники Чернівецького обласного краєзнавчого музею ознайомили присутніх з історією походження гривні, виготовленням та запровадженням української національної валюти, сучасною грошовою системою України. Також представили колекції грошових купюр, що зберігаються в фондах музею.
Одночасно учасники заходу ознайомилися з історико-нумізматичними дослідженнями виготовлення грошей в передмісті Чернівців – Садогурі (1771 – 1774 рр.), обставинами виникнення та діяльності приватного монетного двору Петра-Миколая Гартенберга фон Садогурського.
На завершення бібліотекарка відділу Гакман Лідія Іванівна запропонувала студентам коледжу переглянути тематичну книжково-ілюстративною викладку та провела екскурс-вікторину «Гривня: антологія національної валюти». За результатами було визначено найбільш активних її учасників, які отримали солодкі призи.