Екологічний фронт України: читай і перемагай

image002Визначення правильних пріоритетів в екологічній проблематиці, наче встановлення правильного діагнозу, є найпершим важливим кроком на шляху до ефективної екологічної політики. Найчастіше акцент ставиться на проблемі забруднення довкілля, в той час як безпосереднє знищення й трансформація природних екосистем відходить на другий план, хоча саме вона є первісною та ключовою. Проте урбанізація,  технутопізм та агресивне військове вторгнення росії, як наслідок, призводять до відчуження суспільства від природного середовища, що провокує викривлене сприйняття довкілля, відбувається «фактажна амнезія», зникає розуміння того, що екологія, як наука, перш за все є біологічною дисципліною. Її головні завдання – збереження, відтворення та повноцінне функціонування живих природніх систем з їх біорізноманітними видами.

Інформаційно-просвітницький кейс «Твої знання потрібні Україні»  відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився надзвичайно корисними новими виданнями екологічної тематики, що реалізується на замовлення Української природоохоронної групи за підтримки Національного фонду на підтримку демократії та програми TRANSITION Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Тематичні видання розраховані на працівників природоохоронної сфери, фахівців у галузі екології, науковців-біологів, хіміків, екологів-правозахисників, викладачів і здобувачів освіти природничих спеціальностей ЗВО, учителів біології ЗОШ, краєзнавців, всіх, хто займає виважену позицію щодо збереження екосистем України.

  1. Бедернічек Т. Ю. Вуглець, ґрунт і парникові гази : наук. видання / Т. Ю. Бедернічек. – Чернівці : Друк Арт, 2021. – 32 с.
  2. Бурковський О. Земельна політика як ключовий та невід’ємний елемент екологічної політики України : аналіт. доповідь / О. Бурковський. – Київ ; Чернівці : Друк Арт, 2022. – 50 с.
  3. Василюк О. Як зміниться клімат, якщо посадити мільярд дерев? : наук. видання / О. Василюк. – Київ ; Чернівці : Друк Арт, 2021. – 40 с.
  4. Найпоширеніші трав’яні біотопи Карпатського регіону / В. В. Буджак, А. А. Куземко, І. І. Чорней та ін. – Чернівці : Друк Арт, 2021. – 16 с. : іл.

Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).