Президент Петро Порошенко оголосив 2016-й рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Чорнобильська катастрофа – найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 1 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії. Протягом п’яти років (з 1986-го до 1991-го) влада колишнього Радянського Союзу засекречувала все, що стосувалося аварії. На державних документах, постановах стояли штампи: “Секретно”, “Дуже секретно”, “Не для друку”, “Опублікуванню не підлягає”. І лише в травні 1991 року на Міжнародній конференції у Відні було зроблено висновок, що оцінки стану забруднення населених пунктів значно занижувалися. Наслідком самої страшної аварії в світі стало радіоактивне забруднення, що поширилося практично на всю Європу, перш за все, на територію України, Білорусі та Росії.
З нагоди тридцятої річниці Чорнобильської трагедії відділ обслуговування користувачів презентує екологічну виставку-застереження «Чорнобиль. Наш біль. Наша пам’ять». Всі охочі мають можливість ознайомитись з матеріалами хроніки тих трагічних подій та їх наслідків.
До перегляду запрошуються всі бажаючі. Триватиме вона до 4 травня.