26 квітня 1986 року… Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. У цей день сталася радіаційна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.
Чорнобильська аварія – це без перебільшення наймасштабніша катастрофа в історії людства, яка забрала величезну кількість життів, а її наслідки були жахливими не тільки для України, але і практично для всього світу.
Уряд СРСР, очевидно, намагався приховати цю трагедію від світу через нав’язливу ідею засекречувати проблеми. Та не вдалося… Наступного дня у Швеції відзначили аномальне підвищення рівня радіації. Так було визначено, що в Україні сталось щось жахливе.
Більше тридцяти років не змовкають гіркі чорнобильські дзвони. Ніхто не змирився з цією датою, ніхто не звикся з нею – ні в Україні, ані в цілому світі. Тривожні дзвони чорнобильської біди застерігають, нагадують. Чорнобильський дзвін б’є по тих, кого катастрофа знищила відразу, і по тих, кого знищила згодом, і по тих, кого поволі нищить досі.
Ця трагедія назавжди закарбувалася в історії нашої країни. Інтерес до теми Чорнобильської аварії не пропадає і сьогодні. Про неї знято безліч фільмів, написано сотні статей і книг.
У відділі обслуговування користувачів діє екологічна виставка-реквієм «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять». На ній представлено видання, в яких детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики. До експозиції увійшли твори художньої літератури, у яких розкрита трагічна тема катастрофи в Чорнобилі, її страшний вплив на подальші долі людей.
Всі охочі впродовж 10 днів матимуть змогу ознайомитися з екологічною виставкою. Запрошуємо до перегляду.