До ювілею Василя Шендеровського

11«Хто думає про науку, той любить її,

а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися»

Григорій Сковорода

 

Шендеровський Василь Андрійович  (нар. 22.08.1942) – український фізик, історик науки, доктор фізико-математичних наук, професор, лавреат премій Фонду Тараса Шевченка та імені Івана Огієнка.

Щиросердно вітаємо ювіляра з 80-річним ювілеєм! Дякуємо за багаторічну плідну співпрацю з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Михайла Івасюка, за неодноразові презентаційні зустрічі та   щедрі авторські книжкові дарунки.

У ці буремні часи для нашої української держави бажаємо Вам, Василю Андрійовичу, міцного здоров’я, нових творчих пошуків, цікавих наукових розвідок, які безумовно складуть безцінну історичну та культурну спадщину в царині української науки.

Буковинцям Василь Шендеровський відомий насамперед як автор тритомника нарисів про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки, «Нехай не гасне світ науки» та «Вчені України у світовій науці», що зберігаються у бібліотечному фонді нашої книгозбірні та користуються підвищеним попитом серед широкого загалу користувачів. Ці книги містять понад 400 нарисів про видатних українських учених, які з різних причин були маловідомими або замовчуваними.

Народився ювіляр в містечку Заставні, на Буковині. Закінчив із відзнакою фізико-математичний факультет Чернівецького університету. Працював науковим співробітником Інституту фізики АН УРСР. У 1970 р. закінчив аспірантуру в Інституті фізики АН України за спеціальністю «Теоретична фізика». З 1972 р. – кандидат фізико-математичних наук, з 1984 р. – доктор фізико-математичних наук, а з 1993 р. – професор. Виховав 8 кандидатів наук. Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України. Віцепрезидент Українського фізичного товариства. Член трьох спеціалізованих учених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Автор і співавтор понад 500 наукових, науково-популярних і публіцистичних праць. Співавтор трьох фундаментальних монографій з фізики напівпровідників. Також видав у співавторстві словники. Упорядник і редактор 4-х томної праці про видатного українського вченого Івана Пулюя: «Іван Пулюй. Збірник праць».

З ініціативи Василя Шендеровського вперше в Україні перевидано Біблію в перекладі Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя та Івана Нечуя-Левицького. Також за його  редакцією вперше перевидано українською мовою німецькомовну монографію видатного вченого-фізика Олександра Смакули «Монокристали», вперше видано в Україні книгу «Ганна Барвінок».

Василь Шендеровський – ініціатор, організатор і виконавчий директор Міжнародного енциклопедичного бюро з фізики, діяльність якого скеровано на створення українською мовою «Енциклопедії фізики», словників, посібників з фізики та історії науки.

  • 11
  • 33
  • 44
111 332 443
slideshow html by WOWSlider.com v6.1

Хочете знати більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).

 


Мобільне меню