До ювілею Івана Бажанського

Обкладинка_бажанський-26 лютого виповнюється 160 років від дня народження відомого педагога, письменника, просвітителя, першого фотоаматора Буковини  Івана Бажанського, родом з села Дорошівці, нині Чернівецького району Чернівецької області.

З нагоди ювілею фахівці бібліотеки підготували біобібліографічний довідник «Лауреати літературної премії імені Івана Бажанського (2001–2022 рр.)» (Вип. 1).

Ще в далекому 2001 році Дорошовецькими сільською радою та середньою школою,  Чернівецькою обласною організацією Національної спілки письменників України, газетами «Буковина» і «Голос краю» заснована обласна літературна премія імені Івана Бажанського (з 2015 року – Міжнародна).

Довідник містить біографічні довідки та світлини  лауреатів, а також перелік видань та публікацій про їх життя та діяльність. Бібліографічні записи розміщені за алфавітом прізвищ авторів чи назв статей. До видання включено інформацію про 112 лауреатів премії за 2001–2022 роки, які згруповані за роками її присвоєння, а в межах розділів – за алфавітом прізвищ.

Окремо подано «Положення про присвоєння обласної літературної премії імені Івана Бажанського», а також авторські передмови голови Чернівецької  обласної організації НСПУ Василя Джурана «Такий бажаний-бажаний Бажанський» та педагога, дослідника творчості письменника Івана Руснака «Іван Бажанський (1863–1933)».

Допоміжний апарат складає іменний покажчик персоналій.

Довідник адресований краєзнавцям, викладачам, вчителям, журналістам, бібліотекарям, студентам та всім, хто цікавиться культурою рідного краю.

Переглянути довідник можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1QpxwD-EljZhtcplXe6Y8mL0pIk-r_gUK/view?usp=sharing


Мобільне меню