Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

ДО УВАГИ ПСИХОЛОГІВ!

Фахівцям, що працюють у галузі психологічного консультування і психотерапії, викладачам психології, студентам, педагогам, соціальним працівникам, усім представникам професій типу «людина-людина», а також всім, хто цікавиться питаннями психології, відділ обслуговування користувачів пропонує нові книги. Ці книги видані Інститутом психології ім.  Г. С. Костюка, який є визнаним центром психологічної науки в Україні. Метою діяльності закладу є здійснення фундаментальних, прикладних, пошукових та інших наукових досліджень, спрямованих на розв’язання актуальних методологічних, теоретичних і прикладних проблем психологічної науки та практики. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та ознайомитись з новинками.

 

ScanImage008Теорія і технології застосування сучасних підходів до психотера­пії у вітчизняних соціокультурних умовах : монографія / 3. Г. Кісарчук, Я. М. Омельченко, Г. П. Лазос, Б. В. Плескач [та ін.] ; за ред. З. Г. Кісарчук. — Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. – 268 с.

У колективній монографії, підготовленій науковцями лабораторії кон­сультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г. С. Ко­стюка НАПН України, розглядаються особливості застосування сучасних психотерапевтичних методів у вітчизняному соціокультурному просторі. Спираючись на важливі тенденції, що характерні для становлення сучасної парадигми психотерапії, осмислюючи філософсько-методологічні засади та історико-культурну зумовленість існуючих психотерапевтичних методів, враховуючи соціокультурні чинники розвитку вітчизняної теорії і практики психотерапевтичної допомоги, автори розкривають теоретичні та технологі­чні аспекти застосування у сучасному соціокультурному середовищі низки методів психодинамічного, екзистенційного, гуманістичного та системного напрямів психотерапії. Визначаються теоретико-методологічні принципи у їх застосуванні, зокрема щодо опрацювання актуальної для вітчизняних клієнтів проблематики, надаються відповідні методичні рекомендації, що сприятиме забезпеченню психологів-практиків новими науковими знаннями та технологіями психологічного консультування і психотерапії.

Монографія адресована психологам — як науковцям, так і практикам, викладачам вищих навчальних закладів, а також усім іншим фахівцям, що працюють у галузі психологічного консультування і психотерапії.

 

ScanImage007Становления ідентичності фахівця : | монографія] / Г. О. Балл, В. Л. Зливков, С. О. Копілов (та ін.] ; за ред. В. Л. Зливкова. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. – 260 с.

У колективній монографії, написаній науковцями лабораторії ме­тодології і теорії психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАГІН України, аналізується, у її різних вимірах, категорія профе­сійної ідентичності. Базуючись па раціогуманістичних і діалогічних методологічних орієнтаціях, спираючись на здобутки різних напрямів психологічної науки і суміжних із нею дисциплін, автори намагаються якнайповніше розкрити проблему становлення ідентичності фахівця у сучасних умовах, що сприятиме її ефективнішому використанню у наукових дослідженнях та у різних сферах соціальної практики. Аналізується специфіка прояву цього феномену у різних професій­них групах. Детально розглядаються методи формування та переформатування професійної ідентичності та особливості їх застосування в контексті цивілізаційних викликів сучасності.

Монографія адресована психологам-науковцям та практичним психологам, педагогам, соціальним працівникам, а також усім пред­ставникам професій типу «людина-людина».

 

ScanImage006Дитина у сучасному соціопросторі : навч. посібник / Т. О. ІІірожепко, С. О. Ладивір, І. М. Біла [та ін.|; за ред. Т. О. Піроженко. – Київ-Кіроноград : Імекс-ЛТД, 2014. – 272 с.

Посібник присвячений характеристиці ціннісних орієнтацій дітей дошкільного піку як пріоритетних індикаторів особистісного зростан­ня та аналізу параметрів сучасного соціального оточення, що визна­чають становлення та реальне функціонування ціннісних орієнтацій дошкільника у системі взаємодії дитини із соціальним і предметним середовищем.

Матеріали посібника відображають основну ідею проведеного дослідження, яка полягає у тому, що ціннісні орієнтації виступають характеристикою зростаючих можливостей дитини дошкільного віку у свідомому виявленні психологічного простору «Я». У ціннісних орі­єнтаціях відбивається рівень суб’єктної активності дитини, ступінь дорослішання та гармонізації всіх психологічних надбань, що мас про­яв у поведінці, відносинах з іншими людьми, у пізнавальній та практичних видах діяльності.

Матеріали навчального посібника «Дитина у сучасному соціопро­сторі» адресовано студентам вищих навчальних закладів, педагогам, психологам, керівникам галузі «дошкільна освіта».

 

ScanImage005Сучасні діти — відображення цінностей дорослого світу : ме­тод. рекомендації / Т. О. Піроженко, С. О. Ладивір, К. В. Карасьовата ін. ; за ред. Т.О. Піроженко. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. – 120 с.

Методичні рекомендації розкривають зміст дослідницької робо­ти лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України на тему: «Становлення ціннісних оріє­нтацій дітей дошкільного віку в сучасному соціокультурному середо­вищі». У матеріалах представлено портрет цінностей сучасної дитини, психологічні та педагогічні питання щодо завдань і умов становлення ціннісних орієнтацій у дошкільному віці.

Матеріали спрямовано для обговорення проблемного кола питань становлення базових цінностей дошкільника та їх психолого-педагогічного супроводу батьками і фахівцями дошкільної освіти.

 

ScanImage004Освітнє середовище як чинник становлення обдарованої особистості : [монографія] / P. O. Семенова, О. Л. Музика, Д. К. Корольов та ін.; за ред. P.O. Семенової. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД 2014. – 228 с.

У монографії розкрито широке коло методологічних і прикладних проблем, пов’язаних із створенням освітнього середовища як такої сукупності умов для навчання, розвитку, індивідуалізації та соціалі­зації обдарованої особистості, яка забезпечує можливість прояву та розвитку її обдарованості у відповідності з природними задатками, ін­тересами, вимогами вікової соціалізації, з одного боку, та соціальним запитом, з іншого.

На основі емпіричного дослідження визначена психологічна струк­тура й принципи побудови розвивального освітнього середовища, спрямованого на випереджувальний характер навчання, розвиток, індивідуалізацію та соціалізацію обдарованої особистості на різних етапах онтогенезу.

Представлено систему підготовки педагогічних кадрів до роботи з обдарованими дітьми і молоддю.

Монографія адресована науковцям, аспірантам, викладачам пси­хології, а також психологам, педагогам і вихователям, які мають спра­ву з навчанням і вихованням обдарованих дітей та учнівської молоді.

 

ScanImage003Методологічні проблеми трансформації комунікативної компетентності психолога в інформаційному суспільстві : монографія / В. В. Андрієвська, Е. І. Драніщева, С. П. Тищенко та ін.; за ред. В. В. Андрієвської. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014 – 226 с.

У монографії висвітлена наукова концепція, яка розкриває зміст та напрями трансформації комунікативної компетентності психолога в інформаційному суспільстві. Її оновлена наукова модель призна­чена для впровадження у професійну підготовку психологів різного профілю, що сприятиме оптимізації професійної підготовленості й діяльності психологів у нових соціальних реаліях інформаційного су­спільства.

Монографію адресовано психологам-науковцям, практичним пси­хологам, педагогам, соціальним працівникам, аспірантам та студентам.

 

ScanImage002Становлення психологічної думки в Україні: провідні ідеї та іс­торія розвитку : колективна монографія / В. В. Турбан, Л. З. Сердюк, Ю. Т. Рождественський [та ін.] ; за ред. В. В. Турбан. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. – 306 с.        

У колективній монографії, написаній науковцями лабораторії іс­торії психології ім. В. А. Роменця Інституту психології імені Г. С. Кос­тюка НАПН України, висвітлено історичні передумови, особливості та специфіку провідних ідей в українській психологічній думці, ви­значено провідні напрями, психологічні школи, позиції психології як науки в Україні. Сформульовано визначальні концепції розвитку пси­хологічної думки в Україні, окреслено основні характеристики пара­дигми розвитку уявлень і вчень про психічну реальність.

Монографію адресовано психологам-науковцям та практичним психологам, педагогам, соціальним працівникам, а також тим, хто цікавиться проблемами становлення історії психології в Україні.

 

ScanImage001Культуротвірна функція психологічної науки : монографія / Г. О. Балл, Н. А. Бастуй, О. В. Губенко, В. В. Депутат, О. В. Завгородня, Ю. М. Крилова-Грек, В.Ф. Литовський, В. О. Мєдінцев, С.О. Муса­тов, І. Є. Разделенко ; за ред. Г. О. Балла. — Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. – 264 с.

У колективній монографії, написаній науковцями лабораторії ме­тодології і теорії психології Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, характеризується культуротвірна функція психоло­гічної науки. Ця функція знаходить конкретизацію, зокрема, у вдос­коналенні педагогічної, наукової, економічної, політичної культури, культури сімейних відносин тощо. У монографії окреслюються про­відні аспекти впливу психологічної науки на формування патернів (типових схем) свідомості й поведінки, притаманних окремим особам і людським спільнотам, та шляхи гуманізації такого впливу у різних сферах суспільного життя.

Книга адресується фахівцям у галузі психології та суміжних із нею дисциплін.

 

ScanImage009Психологічна діагностика особливостей когнітивного розвитку молодших школярів в умовах інформаційного суспільства : [монографія] / С. А. Гончаренко, А. Й. Ваврик, Є. П. Верещак [та ін.] ; за ред. С. А. Гончаренко, Л. О. Кондратенко. – Київ-Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2014. -228 с.

Монографія присвячена проблемам психологічної діагностики особливостей когнітивного розвитку сучасних молодших школярів та аналізу змін показників основних інтелектуальних здатностей за останні 25 років. Результати експериментальних досліджень, представлених у монографії, свідчать про значний вплив новітніх інформаційних технологій на когнітивну, соціальну, емоційну сфери розвитку сучасних дітей, а відтак сучасна школа повинна перебудовувати свої методи навчання і виховання у відповідності до нових умов.

Книга може бути корисною не лише психологам, а й студентам вузів гуманітарного профілю, учителям, вихователям та батькам.


Мобільне меню