5 травня 1836 року народився відомий буковинський письменник, композитор, священник, громадський діяч Сидір Іванович Воробкевич, багатогранна діяльність якого стала величезним вкладом у розвиток української літератури, музичної освіти, релігієзнавства на Буковині.
Іван Франко назвав його одним із «перших жайворонків нової весни нашого народного відродження», які своєю жертовною працею заклали глибинні основи для високого духовного розвитку українців.
З нагоди Дня народження письменника пропонуємо для ознайомлення персональний бібліографічний покажчик «Сидір Воробкевич», підготовлений працівниками обласної книгозбірні до 185-річного ювілею.
Матеріали видання відображають твори Сидора творчу діяльність, бібліографію. Друкований документальний масив доповнено інтернет-ресурсами. Окремо подаються «Основні дати життя та діяльності Сидора Воробкевича», «Фотографії» та «Творчість у книгах». Допоміжний апарат включає іменний покажчик та список використаних періодичних видань. Хронологічні рамки – 1863–2021 рр. Видання містить 1153 бібліографічні записи, згруповані за відповідними розділами, однак не претендує на вичерпність.
Літературознавець, професор, доктор філологічних наук Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Богдан Мельничук – автор передмови «Літературознавче і художнє осмислення постаті Сидора Воробкевича». Також переднє слово «Роль Сидора Воробкевича у розвитку музичної освіти на Буковині» написала кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри музики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Ярина Вишпінська.
ЧОУНБ ім. М. Івасюка висловлює щиру вдячність науковцям, причетним до видання, а також працівникам краєзнавчого музею та Державному архіву Чернівецької області за допомогу в наданні матеріалу.
Сидір Воробкевич поклав своє життя на вівтар пробудження української державності. Він достойно сповнив свою місію служіння рідному народові через Слово й Музику, в яких, власне, він живе і сьогодні.
Електронну версію видання можна переглянути за посиланням: https:/