До 79-річчя від дня народження Івана Миколайчука

Миколайчук_Іван15 червня 2020 року виповнюється 79 років від дня народження українського кіноактора, кінорежисера, сценариста, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (1988 р.), Героя України (2016 р.) Івана Миколайчука.

Його називали «душею українського кіно», генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони. За свої 46 років він встиг закінчити Чернівецьке музичне училище, театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, зіграти 34 ролі, написати 9 сценаріїв і стати режисером 2 фільмів. Саме ці фільми стали художнім прикладом українського поетичного кіно.

У 1968 році, на зйомках фільму «Анничка», Івана Миколайчука звинуватили в націоналізмі. Він не стримався й спробував пояснити різницю між «націоналізмом» та «патріотизмом», проте це призвело до доносу в Москву й кваліфікації «людини з ворожою ідеологією».

«Білий птах з чорною ознакою», де актор виступив ще й сценаристом, став останнім значним «релізом», після якого він остаточно потрапив у списки неблагонадійних і закрив собі дорогу на широкий екран.

Впродовж п’яти років актора не запрошували зніматися і пояснювалося це виключно «проханням» партійного керівництва. Жертвою радянської влади став і фільм «Пропала грамота», де Миколайчук виступив і актором, і сценаристом — знятий у 1974-му році, у прокаті він з’явився лише на початку 80-х.

Дитинство в мальовничому селі, раннє кохання, рання кар’єра, рання смерть. Якби Іван Миколайчук жив не у закритому суспільстві, він став би героєм не лише національного, а й світового кінематографу.

Щороку, вшановуючи пам’ять митця, організовуємо перегляди фільмів за його участю та режисерські роботи.
Цьогоріч перегляди будуть онлайн!

15,16,17 червня 2020 року о 19.30 буде представлено коротку інформаційну сторінку «наживо» в події Facebook. Після чого кожен бажаючий за посиланням на youtube дивиться фільм.

15 червня о 19.30 – «Вавілон ХХ»

16 червня о 19.30 – «Пропала грамота»

17 червня о 19.30 – «Білий птах з чорною ознакою»