19 листопада на батьківщині першого космонавта незалежної України, Героя України, льотчика-випробувальника, кандидата технічних наук, славетного буковинця Леоніда Каденюка відбулися урочистості, присвячені 25-річниці його польоту в космос у складі міжнародного екіпажу на американському космічному шат тлі «Колумбія».
У Клішковецький школі ім. Леоніда Каденюка зібралися односельці, ті, хто знав особисто Леоніда Каденюка. Приїхали гості з Києва, родичі, шкільні друзі, колеги, шанувальники, представники громадських організацій та освітніх установ. До цієї події приєдналися також працівники Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка: Марія Довгань, заступниця директора з наукової роботи, і Тамара Сендульська, завідувачка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук. Бібліотечні фахівці презентували свої тематичні наукові розробки: біобібліографічний покажчик «Леонід Каденюк. Серце, віддане космосу (1951–2018)» та ювілейний перекидний календар на 2022 рік «Зірка Леоніда Каденюка над Буковиною».
Наталія Володимирівна Мельничук, директорка Клішковецького музею «Буковина – край космічний», разом із вчителями школи зустрічала гостей, які прибували до Клішківців.
З біографічної довідки Леоніда Каденюка. В 1995 році відібраний у групу космонавтів Національного космічного агентства України. 19 листопада 1997 року на американському кораблі «Space Shuttle Columbia» відбувся перший політ громадянина України в космос. Під час польоту, який тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду, перший астронавт України Леонід Каденюк успішно провів українсько-американські експерименти з вивчення впливу невагомості на рослини. В космосі вперше побувала українська символіка та пролунав гімн України.
Леонід Каденюк активно підтримував освітні проєкти, проводив зустрічі з юними дослідниками, залюбки ділився з ними своїми унікальними знаннями і досвідом, надихав молоде покоління на реалізацію своїх здібностей у сфері технічних і природничих наук, давав їм слушні поради щодо перспективних напрямів наукового пошуку.
Автор п’яти наукових робіт. Був народним депутатом України 4 скликання, Президентом Аерокосмічного товариства України, радником Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України, членом правління УМАКО «Сузір’я».