«Для одного народу – одна літературна мова й вимова, один правопис!»

на головну огієнко14 січня виповнюється 140 років від дня народження Івана Івановича Огієнка, відомого українського вченого, митрополита Української автокефальної православної церкви (від 1944 року), політичного, громадського і церковного діяча, мовознавця, лексикографа, історика церкви, педагога.

Іван Огієнко – один із провідних українських мовознавців, який успішно поєднував науково-дослідну і педагогічну роботи, відстоюючи права української мови в науці, освіті і повсякденному житті українців. Він – автор численних методичних розробок, підручників, посібників, словників, порадників, які широко використовувалися в народній освіті і самоосвіті.

Іван Огієнко упорядкував вищу богословську освіту для православних канадських українців, розбудував богословський факультет Манітобського університету, налагодив видавничу діяльність, розгорнув велику науково-дослідну роботу, випустивши понад сорок своїх книг – досліджень з історії культури, церкви, мови, етнографії.

Світове визнання Огієнку принесли фундаментальні праці з історії української культури, мови і церкви, які й нині не втратили свого наукового значення.

На пошану однієї з найвизначніших постатей в освіті, культурі, мовознавстві, літературі та релігієзнавстві ХХ століття у відділі обслуговування користувачів розгорнуто ювілейну персоналію «Для одного народу – одна літературна мова й вимова, один правопис!». На виставці представлені історичні книги Івана Огієнка, які будуть цікаві викладачам, історикам, вчителям, студентам, науковцям, усім, хто вивчає історію та культуру нашого народу.  Персоналія знайомить також і з літературою, присвяченою життю і діяльності видатного вченого та будуть корисними для науковців, істориків, філологів, культурологів, фахівців у галузі книговидавництва, бібліографознавства.

Запрошуємо всіх зацікавлених! Експозиція діятиме до 19 січня цього року. Вхід вільний.

  • огієнко1
  • огієнк (2)
  • огієнк (1)
огієнко11 огієнк (2)2 огієнк (1)3
full width slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню