«Держава. Право. Закон»

IMG_20191209_113403Щороку в грудні в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права, який відзначається з нагоди прийняття в 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Обласна бібліотека впродовж з 9 по 13 грудня провела ряд заходів в рамках Тижня права.

У рамках проєкту «16 днів проти насильства» відбулась зустріч учнів 10 класів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 з фахівцем Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області Галиною Пшеничко. Зокрема, йшлося про те, як не потрапити в трудове рабство.

Для учнів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 39 організували коментований перегляд книжкової виставки «Держава. Право. Закон», на якій представили книги та періодичні видання з історії права та прав людини.

11 грудня в рамках виїзного засідання клубу медіа-просвіти з прав людини Docudays Ua  в загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів № 2 ім.
Ю. Федьковича учні мали змогу переглянути стрічку «Рахую дні, рахую роки» (реж. Монне Ліндстрьома, 2014). Після перегляду жваво обговорювали наступні питання: які права були порушені, чому герої соромляться говорити про проблеми, які в них трапились, про що вони мріють?

12 грудня учні Чернівецького ліцею № 1 математичного та економічного профілів відвідали кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA при обласній книгозбірні. Інспектор сектору зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернівецькій області Олександр Ізбор розповів, чим займається патрульна поліція, про проблему булінгу та кібербулінгу, також говорив про відповідальність при порушені закону. Олеся Дуда, фахівець Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповіла, як отримати правову допомогу в центрі.

Для учнів 10 класу Чернівецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 2 ім. Ю. Федьковича також організували зустріч із представниками патрульної поліції Чернівецької області, які розповіли про права людини, про булінг та відповідальність, яку несе особа за вчинення подібних злочинів.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

 

IMG_20191209_113403

 

 


Мобільне меню