День партнерства з виноградарями Буковини на тему: “Запобігання хворобам і вадам домашнього вина”

29 листопада 2015 року у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відбувся День партнерства  з виноградарями Буковини на тему: “Запобігання хворобам і вадам домашнього вина”.

У рамках заходу проведено науково-практичний семінар для членів «Громадського об’єднання виноградарів та виноробів Буковини» (голова – Пенько І. В.), також переглянуто та обговорено добірку інформаційних матеріалів з фондів відділу за темою семінару.

Присутні поділилися власним досвідом боротьби з  хворобами і різноманітними вадами домашніх вин, звернули увагу на проблемні аспекти цього питання, зокрема: цвіль та скисання вина; мишиний присмак; ожиріння вина; вади вина: хімічна та біохімічна природа або пов’язані з порушенням технології; скаламутнення вина.

Рекомендації та поради виноградарі знайшли у запропонованих книжкових виданнях:

1. Валуйко, Г. Г. Технология вина : учеб. / Г. Г. Валуйко, В. А. Домарецкий, В. О. Загоруйко. – Киев, 2003. – 604 с.

2. Домашній винодел. – Москва, 1999. – 416 с.

3. Виноградарство і виноробство : міжвідомчий тематичний науковий збірник. – Київ : Аграрна наука, 1998. – Вип. № 39. – 78 с.

4. Кишковский, З. Н. Технология вина : учеб. / З. Н. Кишковский, А. А. Мержаниан. – Москва, 1984. – 504 с.

5. Троост, Герхард. Технология вина / Г. Троост. – Москва, 1958. – 534 с.

Також виноградарі обговорили публікації на дану тематику із періодичних видань: «Виноград. Вино», «Сад, виноград, вино України».

Усіх зацікавлених запрошуємо до спілкування та участі у Днях партнерства.


Мобільне меню