28 вересня відділ документів з економічних, технічних та природничих наук організував День книжкового гурмана «Смакуй читання разом з кавою, або Розумні книги на будь-який смак: від невигадливих до найвишуканіших», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек (30 вересня) та Міжнародному дню кави (1 жовтня).
Серед учасників – справжні книгомани і ті, хто своє життя присвятив книгам, а, насамперед, – це представники культурної еліти Чернівців – працівники бібліотек та музеїв буковинської столиці.
Люди – як книги. І якщо вони потрапляють до рук, більшість бачить тільки обкладинку, в кращому випадку прочитають переднє слово. А ось філіжанка кави до книги може додати снаги та налаштувати на продуктивну роботу, інші ж без неї не читатимуть улюблену книгу.
У День книжкового гурмана наукова співробітниця Чернівецького обласного меморіального музею Ольги Кобилянської Юлія Микосянчик, дослідниця життєдіяльності улюбленої буковинської письменниці, «намалювала портрет» її книжкових уподобань, який складався з трьох настільних книг: «Євангелії», «Кобзаря» Т. Шевченка та «Фауста» Й. В. Гете.
Своїми поглядами щодо вибору найулюбленішої книги та родинними традиціями читання поділилися також справжні професіонали, знавці книжкових скарбів: Оксана Верстюк, завідувачка бібліотеки Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ, та фахівці Чернівецької обласної книгозбірні: Галина Лучек, Раїса Повержук, Іванна Рудько, Лідія Гакман.
Захоплюючою була розповідь про улюблених письменників, першу авторську поетичну збірку та пошук мотивації до власної творчості молодої поетки Марини Горбатюк.
Святослав Рачук, аспірант Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, зацікавив присутніх науковою спадщиною філософів зі світовим ім’ям, їх беззаперечними для сучасного покоління трактатами.
Отож, філіжанка ароматної кави з буковинськими смаколиками, з «розумною» книгою в руках – це рецепт зцілення від депресії та нудьги. У тандемі вони справді складають формулу щастя, бодай одного вечора… “А життя? – спитаєте ви. – І, беззаперечно, життя!»
Приємного читання і кавування!