Дайджест виконавців Фредеріка Шопена «Ліризм та мелодійність фортепіанної мініатюри»

IMG_66731 березня  2015 року виповнюється 205 років від дня народження видатного польського композитора, піаніста Фредеріка Шопена.

 Його музика – витончено лірична, багата засобами вираження різних емоційних станів та настроїв композитора. Твори  вирізняються широкими етнічними та жанровими зв’язками. 

Фредерік Шопен – характерний представник романтичного напрямку в музиці, хоча гармонійно розвивав в своїх музичних композиціях симфонічні принципи Бетховена. Він по-новому трактував фортепіанну прелюдію, баладу;  поетично представляв польські танці – мазурку, полонез, вальс, а скерцо  перетворив в окремий повноцінний концертний твір.  В його доробку кращі зразки фортепіанної мініатюри. 

 До ювілею митця відділ мистецтв спільно з піаністами Буковини провели дайджест виконавців Фредеріка Шопена «Ліризм та мелодійність фортепіанної мініатюри».

 В акції прийняли участь: Лариса Маркуляк із мистецькою розвідкою про поєднання творчих особистостей  Ф. Шопена та М. Лисенка;  Вадим Лісовий, який  розповів про  «свого»  Шопена та місце видатного польського композитора в  його творчому житті, виконав баркаролу та дві мазурки;  Олександр Залуцький провів паралелі із  творчістю Каролем Мікулі,  учнем Шопена, та Буковиною; Богдан Маковійчук виконав віртуозний етюд соль-бемоль мажор; Денис Зарубаймо, найменший учасник дайджесту, виконав найромантичніший вальс;   Богдан Троян виступив із надзвичайно  емоційним етюдом ля-мінор; Ярина Вишпінська  виконала ноктюрн мі-бемоль  мажор. В зустрічі прозвучала поезія Ліни Костенко та  буковинських авторів Тетяни Боріної та Тамари Радіонової.

 Дайджест відбувся   в  романтичній атмосфері музики та поезії. 

  • IMG_6678
  • IMG_6682
  • IMG_6670
  • IMG_6671
  • IMG_6672
  • IMG_6673
IMG_66781 IMG_66822 IMG_66703 IMG_66714 IMG_66725 IMG_66736
jQuery Video Gallery by WOWSlider.com v5.0


Мобільне меню