Дара Корній: містичні історії із життя

Дара Корній (справжнє ім’я Мирослава Іванівна Замойська) є однією з найвідоміших авторок українського фентезі. В її історіях переплітається містика, історія, психологія, культурологія.

Народилась письменниця на Волині в селі Секунь Старовижівського району 20 вересня 1970 року. Середню школу закінчила в селі Княже Сокальського району Львівської області. Вищу освіту здобула у  Львові, закінчивши журналістсько-редакторське відділення Українського поліграфічного інституту (нині Українська академія друкарства). Мешкає письменниця в Львові,  працює в Львівській національній академії мистецтв.

Спочатку Дара Корній писала для дітей та підлітків, публікувалася в журналах «Ангелятко», «Ангеляткова наука», «Крилаті», «Однокласники». Перший великий твір – роман «Гонихмарник». Як каже письменниця, «написала для одного читача – своєї дочки». Прототипами твору стали однокласники дочки. І вже за перший роман отримала третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» (2010). Вже тоді зрозуміла, що вигадування історій може бути професією. А далі вийшли книжки «Тому, що ти є», «Зворотній бік світла», «Зворотній бік темряви» та інші.

Нині у доробку письменниці 15 книг. Звідки беруться сюжети? З життя. За словами пані Дари: «Нічого не треба вигадувати. Все поруч. Історії приходять самі. Творча криза настає, коли в тебе немає сюжетів. Я ж щаслива людина, бо я, навпаки, не встигаю за ними».

Бажання авторки – об’єднати різні покоління. У своїх творах Дара Корній показує, як важливо вміти домовлятися в сім’ї, шукати те, що формує спільність, а саме, любов.

 

ScanImage005-   ScanImage009-   ScanImage013-   ScanImage017-
ScanImage001-   ScanImage001-   ScanImage002-   ScanImage001-Comments are closed.