Читайте, знайте і пишайтеся…

Книжковий фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук нещодавно поповнився рідкісними та надзвичайно цінними дарунками – науковими та науково-популярними виданнями в  ракетно-космічній галузі та з екологічної безпеки України.

Книги вийшли під егідою Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, Державного космічного агентства України, Української асоціації високотехнологічних підприємств та організацій «КОСМОС», Міжнародного інституту-асоціації регіональних екологічних проблем, Українського Національного лісотехнічного університету.

  1. Національна академія наук України. Історія ракетно-космічної науки і техніки України : моногр. /  відпов. ред. В. П. Горбулін, академік НАН України, перший віце-президент НАН України. – Київ : Фенікс, 2021. – 456 с.

У монографії висвітлено основні результати, одержані нашими ракетниками: чотири покоління бойових ракет і ракетних комплексів, ракети-носії для запуску космічних апаратів та самі космічні апарати. Вперше у науковий обіг запроваджено чимало імен і фактів, архівних документів, матеріалів і постанов Уряду, чим позбавлено багатьох «білих плям» ракетно-космічної історії України.

 

  1. Тридцять років на орбіті. До 30-річчя утворення Державного космічного агентства України / Е. І. Кузнєцов. – Київ : ТОВ «Спейс-Інформ», 124 с.

Видання знайомить читача з головними подіями та результатами космічної діяльності України за 30-річний період роботи ДКА України. Присвячується всім працівникам і ветеранам космічного агентства та підприємств ракетно-космічної галузі України, з великою повагою і вдячністю за те, що вони зробили Україну космічною державою.

 

  1. Перервана місія. Пам’яті Леоніда Каденюка / Ю. Туниця, А. Толстоухов, Ю. Щербак, О. Петров, В. Цибух / упоряд.: Ю. Туниця, акад. НАН України, Тарас Туниця, д.е.н., професор. – Львів : ЛА «Піраміда», 2023. – 212 с.

Розповідається про земну, соціально значущу місію першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, яка стосується проблем екологічної безпеки планети. Блискуче виконавши свою місію в Космосі, побачивши звідти, що планета Земля – «надзвичайно вразлива та фактично незахищена». Осмисливши побачене своїм непересічним розумом та щиро перейнявшись відповідальністю за долю людства, українець Леонід Каденюк до останніх днів свого життя працював над тим, щоб змінити наше антиекологічне мислення і природоруйнівний спосіб господарювання, припинити безглузді війни.

 

  1. World Environmental Constitution. Methodological Foundation / Edited by Prof., Dr. Yuriy Tunytsya – Lviv : Ukrainian National Forestry University Press, 2014. – 400 p.

У книзі розміщені наукові опрацювання з екологічної безпеки, що чатує над людством, особливо над Україною. Надзвичайно важливими і актуальними є діалоги академіка Ю. Ю. Туниці і космонавта Л. Каденюка про необхідність загального усвідомлення екологічних загроз та адекватну їм протидію. Читач ознайомиться з фрагментами листування з приводу земної місії космонавта, його просуванням ідеї Екологічної Конституції Землі як фактора національної і глобальної безпеки. Леонід Каденюк підготував від імені астронавтів і космонавтів світу проєкт Звернення в ООН на захист життя на Землі.

Щиро дякуємо Кузнєцову Едуарду Івановичу, голові Громадської ради Державного космічного агентства України, Почесному доктору ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Почесному громадянину м. Чернівці, а також Туниці Юрію Юрійовичу, академіку НАН України, заслуженому діячу науки і техніки України, доктору економічних наук, професору, за надану можливість читати і популяризувати ці видання серед інтелектуальної спільноти Буковини –користувачів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка.


Мобільне меню