За сприяння Українського інституту книги читачі відділу документів з економічних, технічних та природничих наук мають можливість ознайомитися з новими надходженнями, які нещодавно поповнили книжковий фонд нашої книгозбірні.
- Ґейтс Білл. Як відвернути кліматичну катастрофу. Де ми зараз і що нам робити далі / Білл Ґейтс ; пер. з англ. Юлія Костюк. – Київ : Лабораторія, 2021. – 240 с.
Білл Ґейтс – американський підприємець, інвестор, винахідник, громадський діяч, філантроп, один із засновників компанії Microsoft.
Ґейтс уже понад 10 років займається дослідженням питань зміни клімату, і ця книжка – результат його здобутків. Об’їздивши майже увесь світ та поспілкувавшись з експертами у галузі фізики, хімії, біології, техніки, політології та фінансів, він сформував свій план уникнення глобальної екологічної катастрофи. Кінцева мета цього плану – зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу до нуля. Це неймовірна мета, яка, на думку Ґейтса, є єдиноможливим шляхом до порятунку нашої планети.
Ми знаємо, що промисловість шкідлива, але більшість із нас навіть не уявляє наскільки! У книжці Ґейтс розказує, як шкодить довкіллю виробництво м’яса, збір урожаю, використання синтетичних добрив, а також виробництво буквально всього, чим ми користуємося щодня – від одягу і харчових продуктів до техніки та ґаджетів. А ще Ґейтс дасть відповідь на запитання, чи врятують нас від екологічної катастрофи новітні технології, електроавтомобілі та висаджені дерева?
- Розенлунд Маркус. Погода, яка змінила світ / Маркус Розенлунд ; пер. зі швед. Микита Никончук. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко; Київ : Ніка-Центр, 2021. – 224 с.
Для завоювання світу зазвичай достатньо військової або економічної потуги. Для підкорення погоди цього замало. Жодній імперії в історії це не вдалося. Могутній супротивник – погода – перемагає всіх.
Досвідчений журналіст, цікавий оповідач Маркус Розенлунд, подорожуючи машиною часу крізь століття, демонструє, як погода руйнувала цілі цивілізації та визначала переможців воєн. Крізь сплетіння наукових фактів з історією та суспільними науками ви дізнаєтесь, який існує зв’язок між казковими тролями і кліматичними змінами, між «Криком» Едварда Мунка та виверженням вулкана, між поразками видатних полководців і примхами стихії. Втім, ця книжка – не набір сухих фактів. Пояснюючи складні речі простими словами, часом із гумором, автор застерігає проти того, що може статися, коли нехтувати глобальним потеплінням сучасності.
«Погода, яка змінила світ» – безумовний подарунок для поціновувачів художнього репортажу, кліматології та історії.
Читайте українською сьогодні – це ваш інтелектуальний стрибок у завтра!