Читай українською сьогодні – це твій інтелектуальний стрибок у завтра

Для широкого кола вдумливих книжкових гурманів відділ документів з економічних, технічних та природничих наук презентує нові популярні видання 2021 року від Українського інституту книги, які  нещодавно поповнили книжковий фонд нашої книгозбірні.

 

«Якщо я бачив далі за інших, то лише тому,

що стояв на плечах гігантів».

Ісаак Ньютон

image001Гокінґ С. На плечах гігантів. Величні прориви у фізиці та астрономії / Стівен Гокінґ. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 255 с.
Наука (та й уся цивілізація) – це низка покрокових досягнень, кожне з яких базується на попередніх. Саме така тема цієї захопливої книжки, що за допомогою оригінальних текстів простежує розвиток нашої картини небес від революційного твердження Миколая Коперника, що Земля обертається навколо Сонця, до не менш революційного припущення Альберта Айнштайна, що простір і час вигнуті та викривлені масою й енергією. Це дуже цікава оповідь. Не стало більше нашого привілейованого місця в центрі Всесвіту, вічності та визначеності, абсолютного часу та простору…

Ви дізнаєтеся про непохитну вірність Коперника істині; непокірний дух Ґалілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; перші скромні кроки в науці Айнштайна.

«Сьогодні мистецтво білого шиття

набуло елітарного статусу

і стало одним з найулюбленіших.

І нині сорочки, вишиті білим по білому,

вважаються найвишуканішими

та найелегантнішими».

Лідія Бебешко

 

image002Бебешко Л. Вишивальні традиції України: білі та писані сорочки / Лідія Бебешко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 160 с.

 

Візитівкою видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України (в тому числі і Буковини). Цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання. Представлено 25 моделей сорочок з білою вишивкою і 20 видів чорних писаних вишиванок.

Книжка стане в пригоді вишивальницям із різними рівнями підготовки – і початківцям, і досвідченим майстриням.


Comments are closed.