З метою інформування та популяризації літератури з «Полиці нон-фікшн», відділ документів з економічних, технічних та природничих наук пропонує любителям інтелектуальної літератури ТОП-5, що надійшли до нашої книгозбірні з Українського інституту книги та користуються неабиякою популярністю серед читачів.
«Коли, о, коли я пізнаю це?»
Рабіндранат Тагор
Вайнер Е. Географія геніальності: найцікавіші місця світу від Давньої Греції до Кремнієвої долини / Ерік Вайнер ; пер. з англ. О. Гульоватої. – Харків : Віват, 2021. – 448 с.
Дотепна, дивовижна мандрівка. Кожен куточок, сучасне життя в якому так яскраво описує Вайнер, потрапляє до списку місць, де справді хочеться побувати.
Чи замислювались ви коли-небудь, як формується геніальна особистість і чому саме в тому або тому конкретному місці та часі? Завдяки чому з’являються блискучі, талановиті, творчі люди, такі як Стів Джобс, Томас Едісон або Альберт Енштейн?
Чем Х. Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом / Хорхе Чем, Деніел Вайтсон ; пер. з англ. О. Осташова. – Київ : Наш формат, 2019. – 352 с.
Історія науки – це історія безперервних революцій, які щоразу відкривають нам очі на довколишній світ. Чи зародилося б розумне життя, якби не вимерли динозаври? Чи існують інші виміри? Із чого складається 95% Всесвіту? Ви не знайдете в цій книжці точних відповідей на ці запитання. Навіть більше – ви не знайдете їх ніде. Але те, що ми досі не знаємо багатьох фундаментальних істин, означає, що попереду нас чекають неймовірні відкриття.
Каденюк Л. Місія – космос / Леонід Каденюк. – Київ, 2017. – 516 с.
Ця книга – емоційно насичена розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України, народного депутата Верховної Ради України IV скликання, генерал-майора авіації, льотчика-випробувача 1-го класу, кандидата технічних наук Леоніда Каденюка про його політ у космос 1997 року в складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому нашої Землі та відповідальність людини за її майбутнє.
Парновський С. Як влаштовано Всесвіт. Вступ до сучасної космології / Сергій Парновський, Олексій Парновський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с.
Із чого почався Всесвіт і чи його вік скінченний? Як він розвивався і що з ним відбувається тепер? Де відбувся Великий вибух і чи всюди у Всесвіті закони фізики однакові? У цій книжці прочитаєте короткий курс про історію та сучасний стан космології – науки про Всесвіт та місце людства у ньому: чотиривимірний простір-час, створення Всесвіту під час Великого вибуху, його еволюцію, характеристики, як вимірювати відстані до далеких астрономічних об’єктів, як зважити світло тощо. Сучасні українські науковці підготували для вас цікавий екскурс у складний світ науки та спробували відповісти на популярні запитання, зокрема про «темний бік» нашого Всесвіту: темну енергію, темну матерію та чорні діри.
Клюґер Д. Апполон-8. Історія першого польоту до Місяця / Джеффрі Клюґер ; пер. з англ. В. Левицької. – Київ : Книголав, 2019. – 432 с.
«Аполлон-8. Історія першого польоту до Місяця» американського журналіста і письменника Джеффрі Клюґера – захоплива історія про екіпаж «Аполлона-8», яка розпочиналась досить ризиковано, але стала початком нової ери в освоєнні космічного простору. 1968 рік видався непростим – бунти і збройні конфлікти точилися по всьому світу. Холодна війна між Радянським Союзом та США переросла в космічні перегони. СРСР першим запустив штучний супутник і відправив у космос людину, тож Штати вирішили: слід обігнати суперника на шляху до Місяця. І зробити це мусив екіпаж «Аполлона-8»: Френк Борман, Джим Ловелл і Білл Андерс.
Хочете дізнатися більше? Тоді Вам до нашої книгозбірні за адресою: м. Чернівці, вул. Ольги Кобилянської, 47 (ІІІ поверх).