Листопад – останній місяць благодатної осінньої пори. Для Буковини він ясніє видатними іменами, які золотими літерами вписано в історію нашого краю. Всесвітньо відомі письменники, співаки і музиканти, історики, дослідники, сподвижники галузі культури, що уславили нашу область в Україні і світі, народилися у листопаді. Пропонуємо користувачам ознайомитися із тематичною виставкою-присвятою видатним краянам – «Буковинське злото листопада».
На вас чекає зустріч із філігранним словом Пауля Целана, чиє сторіччя з Дня народження відзначатиме світ 23.11.2020. Вичерпна підбірка його творів та матеріали наукових досліджень, конференцій присвячених автору, допоможуть заглибитися у творчість славетного чернівчанина.
Не міліє джерело художнього слова світочів Буковини – Михайла Івасюка (25.11.1917) та Ольги Кобилянської (27.11.1863). Книжкові скарби цих відомих авторів, в тому числі і прижиттєві видання, книги із приватних колекцій бібліотеки, і сучасні видання довершеної поліграфічної якості задовольнять найвибагливіший читацький смак.
Душевним голосом Назарія Яремчука (30.11.1951) відлунює листопад у серцях поціновувачів української естрадної пісні. Про Назарія Назаровича написано чимало спогадів видатними сучасниками. Його міркування про Україну, патріотизм, сучасну культуру такі ж глибокі і мудрі, як і його пісні. Заглибитися у духовний світ улюбленого виконавця, в тому числі і через друковане слово, – справжня насолода для шанувальників.
Зустріч із Корнелієм Саїнчуком (27.11.1953) – екс-начальником управління культури, музикантом, диригентом, краєзнавцем, педагогом, культурно-громадським діячем, за участю і сприяння якого в Чернівцях було відкрито зал органної та камерної музики, музей Буковинської діаспори, декілька музичних шкіл, симфонічний оркестр та камерний хор при обласній філармонії, духовий оркестр «Буковина» при обласному центрі народної творчості, переконає вас у тому, як багато може зробити людина протягом життя.
Кажуть, що митці володіють даром передбачення. Важко не погодитись. «Отож, одягни свою маску», – закликає в одній із поезій Пауль Целан. І оптимістично додає: «Й пофарбуй свої вії в зелене». До весняної зелені стежка встелена «буковинським злотом листопада».
Заходьте, знайомтеся, читайте. Твори класиків і сучасників переконують: життя прекрасне!