3 листопада минає 100 років з часу проведення Буковинського народного віча в Чернівцях, результатом якого стало проголошення возз’єднання Північної Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною».
З нагоди відзначення 100-річчя Буковинського народного віча в бібліотеці розпочався цикл заходів. 2 жовтня відбулась зустріч з автором відеоролика про Буковинське віче 1990 року Богданом Аркадійовичем Леко. Усі присутні мали змогу переглянути унікальні кадри майже тридцятилітньої давнини, де показано, як встановлювалася незалежність на Буковині. Тим часом як в 1990 році в Києві на Майдані Незалежності відбувалася Революція на граніті, коли в знак протесту сотні студентів розбили намети і оголосили голодування, то в Чернівцях, незважаючи на дії правоохоронних органів, відбулося Буковинське віче і був піднятий український прапор над головним корпусом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Також Богдан Леко продемонстрував кадри з відкриття фестивалю “Червона рута” 1989 року.
З переднім словом виступив та представив автора унікальних відеокадрів історичних подій кінця 80-х – початку 90-х співорганізатор заходу Віталій Кузьмич Мельничук, голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Про важливість знання історії рідного краю та готовність до боротьби за Україну розповіла Тамара Антонівна Мінченко, методист українознавства навчально-методичного центру виховної роботи та позашкільної освіти інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Директор бібліотеки Наталія Миколаївна Філяк подякувала Богданові Леко за те, що він відзняв і зберіг такі унікальні відеокадри, які сьогодні мають дуже важливе значення для сучасних державотворчих процесів та патріотичного виховання молодого покоління.
Присутні на заході студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Чернівецького коледжу дизайну та економіки, учні Чернівецької гімназії № 5 та інші гості мали змогу поставити запитання авторові, а очевидці тих переломних історичних подій поділилися своїми спогадами.