Олена Чайка, журналістка, майстриня вишивки, лауреатка премії ім. Григорія Гараса, завідувачка літературною частиною Чернівецького академічного обласного театру ляльок, 11 квітня представила свою книжку.
«Не випадково презентація, організована відділом краєзнавства ЧОУНБ ім. М. Івасюка, відбулася в обласній книгозбірні. Адже в книжці «Лицар слова. Спогади» на 324-й сторінці є стаття і фото Олени Чайки з Михайлом Івасюком, ім’я якого з честю носить бібліотека», – наголосила у вступному слові Тетяна Місько, модераторка заходу, завідувачка відділу краєзнавства.
Книга вийшла у видавництві «Місто» у межах Регіональної програми книговидання. «Буковинська рапсодія» містить розділи: «Щоб квітло дерево життя», «Скрипку треба народити», «Вогонь праотчої ватри», «Спогад у вічність», «Інтерв’ю від першої особи», «Театр – життя», «У фокусі гендеру».
Про значимість книжкового видання наголосили у своєму виступі Леся Нос із Департаменту комунікацій Чернівецької облдержадміністрації, Франц Федорович, меценат і благодійник, Віктор Павлюк, Тарас Бабух – громадські діячі. Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України, директор Буковинського центру культури і мистецтва, акцентував увагу на проєктах з вишивки Олени Чайки. Людмила Мельник, заслужена журналістка України, режисерка фільму «Олена Чайка. Формула успіху», зазначила на професіоналізмі колежанки. Леся Щербанюк, директорка Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського, зупинилася на гендерній діяльності Олени Чайки. Людмила Скрипник, народна артистка України, головна режисерка Чернівецького музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, розповіла про роль театру в журналістській роботі авторки. Мирослав Лазарук, письменник і журналіст, член НСПУ та НСЖУ, однокурсник, згадував спільні студентські роки.
Олена Чайка щедро ділилася своєю творчістю. Відверто відповідала на питання бліц-інтерв’ю, згадувала курйози із журналістської практики, спілкування з краянами – і все це було на високому професійному рівні. Віктор Безпальченко, головний бібліотекар відділу інформаційних технологій і електронних ресурсів, підготував відеоряд світлин, періодичних видань, цитат, що якнайглибше розкрило творчі грані журналістки та вишивальниці. Багато матеріалів авторки містять слово «вперше», що вказує на новизну та історичну цінність книги.
Музичне вітання від Анни Коваль, студентки Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтва ім. Сидора Воробкевича, гармонійно доповнило презентацію.
Книга поповнить бібліотечні фонди бібліотек і обов’язково знайде свого читача!