«Буковина очима любові» – таким був основний меседж зустрічі, якою організатори відкрили новий проєкт «Буковина і Буковинці» для мешканців і гостей нашої області. Саме 30-им березня 1392 роком датовано грамоту молдавського господаря Романа І Мушата, в якій назва нашого краю згадується вперше.
Про доленосні віхи історії, феномен Буковинської толерантності, поліфонічність культур, етносів, конфесій цікаво розповідали велелюдному товариству на вулиці О. Кобилянської, що зібралося на захід біля стін бібліотеки, доктор політичних наук, професор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Анатолій Круглашов та голова товариства «Український народний дім у Чернівцях» Володимир Старик.
Яскраву палітру неповторності нашого краю: Буковину краєзнавчу, туристичну, мистецьку, літературну, – майстерно змалювали завідуючі та працівники різних відділів ЧОУНБ: Лариса Шарабуряк, Тамара Сендульська, Любов Шилюк.
До роздумів про незакриті ґештальти в історії України загалом та Буковини зокрема, аналізуючи роман Марії Матіос «Букова земля», закликала письменниця і літературознавця Інга Кейван.
Гармонійним доповненням до заходу було звучання поезії молодих буковинських літераторів Марини Горбатюк та Матвія Дарійчука.
Ведуча заходу, директорка обласної бібліотеки Наталія Філяк розпочала імпрезу оголошенням хвилини пам’яті за загиблими воїнами в українсько-російській війні, наголосила на впевненості у Перемозі України.
До виставок книг і світлин підходили і зацікавлені буковинці, і гості із Сєвєродонецька, Харкова, Бучі тощо. А на завершення всім присутнім запропонували не лише дізнатися про Буковину, а відчути її на смак: за народною традицією всіх бажаючих пригощали свіжоспеченим короваєм з медом від пекарні-кондитерської «NikoNova» відомої волонтерки Галини Ніконової.
Знайомство із Буковиною – важливий місток до єднання місцевого населення і вимушених переселенців з різних куточків України, бо єдність – запорука Перемоги!