Буковина – 1979

В другому числі «Буковини» за 1979 рік вміщено статті «У Львові закатували композитора В. Івасюка», статтю М. Стиранка «Українські дисиденти», статтю про Ваентина Мороза «За вільний дух» та присвячені цьому дисидентові вірші Лариси Мурович.

Вміщено уривок з судового протоколу воєнного суду над українськими націоналістами в Чернівцях в квітні 1937 року та фотографію одного з свідків української сторони Адріана Когута.

Ґрунтовні статті присвячені життю українців в Румунії та Югославії.

Надруковано некрологи Теофіля Савицького, Василя Григоряка, а також посмертну згадку Вікторії де Мінтич Кобилянської про її братів Романа та Юльяна Кобилянських.

В третьому числі «Буковини» за 1979 рік вміщено статтю про смерть і похорон Ю.Ревая, прем’єр-міністра Карпатської України.

Ціла сторінка присвячена матеріалам про загибель Володимира Івасюка, зокрема стаття Віталія Лєхтера «На смерть співця краси України». Ще одну сторінку займають репортажі Олександра Соколишина, зокрема, статті «Заходи для створення світового Об’єднання Буковинських Українців» та «У Кергоксоні Буковинський Курінь вшанував сл. п. Дениса Квітковського».

В п’яту річницю смерті вшановано пам’ять письменника Корнила Ластівки, а в другу річницю смерті – відомого українського діячі Румунії Василя Білівського. Вміщено докладний некролог Теофіля Савицкого.

Завершує випуск німецькомовна  стаття з правилами гри в  буковинський тарок.

 


В четвертому числі «Буковини» за 1979 рік вміщена велика стаття архиєпископа Ореста «Завдання УАПЦ поза межами України» та стаття «Пам’яті перших двох Президентів Української Могилянсько-Мазепинської Академії Наук УММАН», присвячена Степанові Смаль-Стоцькому. Надруковано з рукопису «Експозе Голови Уряду УНРеспубліки в екзилі, д-ра Теофіл Леонтія».

Значний інтерес викликає німецькомовна стаття Рудольфа Вагнера про Ніколая Йоргу та австрійську Буковину. Відомий українсько-канадський діяч Іван Коляска помістив велику статті «Російський расизм щодо української мови».

Цілу сторінку віддано статті «В українському видавництві в Бухаресті». Передруковано з газети «Свобода» статтю Теодора Терен-Юськіва «Закатування Володимира Івасюка».

В двох ювілейних статтях описано святкування 5-ї річниці Буковинсько-Української Громади Торонта та 50-ліття шлюбу Володимира та Марії Ковалів.

Серед посмертних згадок виділяється спогад у 6-оіччя смерті сотника Омеляна Кантеміра, командира Буковинського Куреня його сестри, Євгенії Щепанської-Кантемір.Comments are closed.