Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Будь багатим. Читай багато

За сприяння Українського інституту книги та Книжкового проєкту до 30-ої річниці Незалежності України  читачі відділу документів з економічних, технічних та природничих наук мають можливість ознайомитися з новими надходженнями, які  нещодавно поповнили книжковий фонд книгозбірні.

 

  1. image001Лазебник В. І. Європейський слід у становленні української промисловості. Кінець ХІХ – початок ХХІ століття / В. І. Лазебник. – Київ : ФОП МАЗУР А. В., 2021. – 272 с.

Цю книгу можна сміливо віднести до серії «Україна. Повернення своєї історії», яка відкриває приховану за радянських часів сторінку – діяльність європейських промислових інвестицій та підприємництва в Україні наприкінці ХІХ – на початку ХХІ століть.

На 272 сторінках – історія про інвестування капіталів та менеджменту в українську промисловість з Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Голландії та США. Кожній країні присвячується окремий розділ книги. На кожній сторінці є унікальні кольорові ілюстрації – їх 355!!! Це – фото європейських та українських підприємців, імена яких увійшли в енциклопедії світу, цінні папери з їх підписами, що публікуються вперше, документи та інше. Вони підтверджують історію унікального промислового регіону України – Криворізько-Придніпровсько-Донецького, «слава про який повсюдно була чутна»! Це ілюстрації з музейних фондів, і в першу чергу Національного історичного музею в Дніпрі, де народилася ця книга.

 

  1. image002Камінський С. Народні панцерники в гібридній війні на Донбасі / С. Камінський. – Київ : ДрімАрт, 2021. – 224 с.

Робота над україномовною книгою про більш ніж 75 «хенд-мейд» броньовиків на базі цивільних та військових автомобілів тривала з 2017 року. За цей період було проведено понад 125 інтерв’ю з волонтерами, майстрами, військовослужбовцями, які створювали ці шушпанцери та воювали на них.

Завдяки по-телевізійному лаконічній мові «без води», сотням фотографій та десяткам QR-кодів на відео читач зможе в деталях дізнатися про залізних героїв. На якій базі побудовані, чим заброньовані, як озброєні та який бойовий шлях пройшли. «Народні панцерники» були презентовані у Києві, Львові, Дніпрі, Краматорську, на фестивалі Old Car Land, Міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021», а також на Х-му Книжковому арсеналі в рамках ініціативи «Ветеранський намет».

 

Читайте українською сьогодні – це ваш інтелектуальний стрибок у завтра!

 


Мобільне меню